Organizacja ruchu podczas meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia
26.10.2018

W związku z organizowanym meczem w dniu 27.10.2018r. Lechia Gdańsk – Arka Gdynia na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej, oraz dla samochodów osobowych w ciągu ul. Marynarki Polskiej w relacji od ul. Uczniowskiej w kierunku ul. Wyzwolenia. Dodatkowo zostaną wyznaczone miejsca parkingowe na jednym pasie ruchu, w ciągu Al. Macieja Płażyńskiego, na odcinku od skrzyżowania z tzw. Nową Gdańską do skrzyżowania z ul. Uczniowską.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!

Rozkład pociągów SKM:

skm lechia arka

 

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158, 283 i 658 będą funkcjonować według stałych sobotnich rozkładów jazdy.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 19:15 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:59 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

Przypominamy także o możliwych utrudnieniach w ruchu związanych z imprezą AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Poniżej orientacyjne czasy kaskadowego wyłączania lub ograniczania ruchu na poszczególnych ulicach: 

Żaglowa, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk  – 21:30-01:30
ul. Marynarki Polskiej, ul. Jana z Kolna, ul. Nowomiejska, ul. Popiełuszki, ul. Rybaki Górne –  22:00-01:00

Szczegóły TUTAJ