Odwołanie meczu z FC Barcelona

19.07.2013
Odwołanie meczu z FC Barcelona

„Nastroje w drużynie są tak złe, że nie zagramy w Polsce” – wyjaśnia Sandro Rosell po złożeniu oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia Tita Vilanovy, który  został zmuszony do rezygnacji ze stanowiska trenera. Barcelona rozpoczęła negocjacje z organizatorem meczu i Lechią Gdańsk na temat nowej daty meczu, który miałby odbyć się w najbliższym możliwym terminie.

Barcelona nie zagra w tę sobotę w Gdańsku przeciwko Lechii. „Po przedyskutowaniu  tej sprawy z kapitanami, piłkarzami i trenerami, zdecydowaliśmy się nie lecieć jutro na mecz do Polski, ponieważ  nastroje w zespole nie są do tego odpowiednie” – wyjaśnił Sandro Rosell, prezes Barcelony zaraz po ogłoszeniu, że Tito Vilanova nie może być nadal trenerem Barcelony.

Wspólna decyzja

Decyzja została podjęta wspólnie z głównymi zawodnikami Barcelony oraz młodymi graczami klubu, którzy wspierali Barcelonę podczas treningów.  Nastroje w drużynie są na tyle złe, że mecz nie może odbyć się w tę sobotę. Należy przypomnieć, że jutro o godz. 20.30 Barcelona miała rozegrać pierwszy mecz w sezonie przygotowawczym 2013/2014.

Ustalenie nowego terminu

Barcelona rozumie niedogodności jakie podjęta decyzja spowodowała dla wszystkich fanów, którzy zakupili bilety na mecz i chcieli zobaczyć drużynę w Gdańsku. Klubowi jest bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji.  W związku z tym,  Barcelona, w porozumieniu z organizatorem meczu oraz z Lechią Gdańsk, pragnie ustalić nowy termin meczu, by móc zagrać w Polsce w najbliższym możliwym terminie. 

 

Oświadczenie agencji Polish Sport Promotion w sprawie odwołania Super Meczu:

"W związku z nawrotem choroby Tito Vilanovy, trenera FC Barcelony, katalońska drużyna podjęła – w geście solidarności z nim – decyzję o odwołaniu przylotu do Polski na Super Mecz z drużyną Lechii Gdańsk.

Z tego powodu zaplanowane na 20 lipca spotkanie na PGE Arena nie odbędzie się. Agencja PSP, organizator meczu, negocjuje ze sztabem FC Barcelony inny termin meczu. Informację o nowym terminie spotkania podamy możliwie jak najszybciej. Szanując decyzję piłkarzy FC Barcelony, przepraszamy kibiców i osoby zaangażowane w projekt za wszelkie utrudnienia związane z odwołaniem meczu."

Tomasz Rachwał,
Prezes Polish Sport Promotion