Nowe transfery w Lechii Gdańsk

05.09.2015

Lechia Gdańsk zyskała nowego napastnika. Pochodzący z Serbii Milos Krasić, były zawodnik m.in. FC Juventus, podpisał kilka dni temu właśnie dwuletnią umowę z Biało-Zielonymi. Milos Krasić w latach 2006-11 wystąpił 46 razy w reprezentacji Serbii. Podczas tych występów zdobył 3 gole, w tym dwa w eliminacjach mistrzostw świata do Mundialu w RPA. W 2004 r. z reprezentacją olimpijską reprezentował Serbię na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Jest również wielokrotnym zdobywcą Pucharu, Superpucharu i Mistrzostwa Rosji, a także Pucharu UEFA2004/2005.

Lechia Gdańsk wykorzystała również ostatni dzień letniego okna transferowego, podpisując trzyletnie kontrakty z Michałem Chrapkiem, Sławomirem Peszko i Aleksandarem Kovacevićem.

Michał Chrapek, który w Lechii będzie grał z numerem 20, to 23-letni wychowanek Victorii Jaworzno. Większość swojej kariery spędził w Wiśle Kraków. W Ekstraklasie w barwach Białej Gwiazdy Chrapek zagrał w 59 meczach, strzelając siedem goli.

Aleksandar Kovacević to, pochodzący z Serbii, 23-letni środkowy defensywny pomocnik. Do tej pory zawodnik grał w kilku klubach w swoim kraju - Crvenej Zvezdzie, FK Sopot Belgrad oraz Spartaka Subotica – oraz w młodzieżowych reprezentacjach Serbii do lat 18 i 21. Kovacević w Lechii Gdańsk grać będzie z numerem 4.

Kolejnym nowym pomocnikiem Lechii został wychowanek Nafty Jedlicze, Sławomir Peszko.  Grający w Lechii z numerem 21 zawodnik, od 2008 roku jest powoływany do reprezentacji Polski, w której rozegrał do tej pory 32 spotkania i strzelił dwie bramki. Na swoim koncie ma również Puchar Polski w sezonie 2005/2006, zdobyty wraz z Wisłą Kraków oraz dwa kolejne, z Lechem Poznań, w sezonie 2008/2009 i 2009/2010. Inne tytuły zdobyte przez poznański zespół podczas gdy grał dla niego Peszko to mistrzostwo Polski i zwycięstwo w Superpucharze.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych zawodników obecnej kadry Lechii Gdańsk można znaleźć tutaj