Nowe gwiazdy Lechii Gdańsk
11.02.2016
Pierwszy mecz wiosennej rundy Ekstraklasy Lechia Gdańsk zagra z Podbeskidziem Bielsko-Białą w sobotę 13 lutego o godzinie 18:00 na Stadionie Energa Gdańsk

Przed sobotnim meczem Ekstraklasy, pierwszym w 2016 roku, warto przyjrzeć się zmianom, jakie zaszły w składzie Lechii Gdańsk podczas zimowego okienka transferowego.

Z drużyny odeszło dwóch pomocników – Ariel Borysiuk przeszedł do Legii Warszawa, natomiast Maciej Makuszewski został wypożyczony na 1,5 roku do Vitorii Setubal, klubu z Portugalii. Do tego samego klubu odszedł Tiago Valente - kontrakt Portugalczyka został rozwiązany za porozumieniem stron. Brazylijczyk, Bruno Nazário, który grał w Lechii na zasadzie wypożyczenia z 1899 Hoffenheim, został wypożyczony do Cruzeiro Belo Horizonte.

W Lechii pojawiło się również sporo nowych twarzy. Trenerem drużyny został Piotr Nowak. Oprócz niego zakontraktowano pięciu piłkarzy. Nowym bramkarzem został Serb Vanja Milinković-Savić. Do klubu trafią również portugalscy bliźniacy – Marco i Flavio Paixao. Pierwszy z nich, Marco, do tej pory grał na pozycji napastnika w Sparcie Praga. Drugi, Flavio, był pomocnikiem w klubie Śląsk Wrocław. Kontrakt z Lechią podpisał również Martin Kobylański, zawodnik trzecioligowych rezerw Werderu Brema. Klub zadecydował, że do drużyny ma wrócić z wypożyczenia z Górnika Zabrze pomocnik Adam Dźwigała.

Pierwszy mecz wiosennej rundy Ekstraklasy Lechia Gdańsk zagra z Podbeskidziem Bielsko-Białą w sobotę 13 lutego o godzinie 18:00 na Stadionie Energa Gdańsk.

lechia gdansk zdj grupowe 1454590435 0435 1