Nowa przestrzeń reklamowa zaświeci już w październiku
03.10.2018
Już niedługo Stadion Energa Gdańsk rozbłyśnie tysiącem dodatkowych świateł. Ruszył montaż instalacji opartych na technologii LED, dzięki którym znacznie zwiększą się możliwości reklamowe obiektu.

Jeszcze w tym miesiącu Stadion Energa Gdańsk zostanie rozświetlony efektownymi światłami LED-owymi, co zapewni dodatkową, atrakcyjną powierzchnie reklamową.  Długość instalacji zawieszonej na gzymsie pomiędzy górną a dolną częścią trybuny żółtej wyniesie 184 metry, o maksymalnej mocy ok. 128 kilowatów. Na 1 metrze kwadratowym rozbłyśnie aż 10 tys. diod RGB, rozstawionych co 10 mm. Technologia ta pozwala na odtwarzanie w kolorze zarówno plansz, jak i animacji.

Planowany jest także montaż sześciu tablic LED-owych w strategicznych miejscach obiektu: nad wejściami do sekretariatu, Strefy Prestiżu i FUN ARENA oraz w okolicy sklepu Fan Store Lechia New Balance. Monitory będą wyróżniać się świetną rozdzielczością 62 500 pikseli, co gwarantuje bardzo wysoką jakość wyświetlanych animacji.

Nowe powierzchnie reklamowe znacząco zwiększą możliwości zarobkowe zarówno operatora Stadionu jak i Lechii Gdańsk, która będzie dysponowała technologią podczas meczy ligowych.

Prace zostaną zrealizowane jeszcze w tym miesiącu. Wartość inwestycji to ok. 1 700 000 zł netto. Zleceniodawcą inwestycji jest spółka Arena Gdańsk, która odpowiadała za budowę obiektu, a obecnie prowadzi nadzór właścicielski w imieniu Miasta Gdańska.