Modestep i Avicii na jednej scenie!
10.02.2016
W latach 2011 - 2015 Modestep zagrali ponad 100 koncertów na całym świecie, występując przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych oraz rodzimej Wielkiej Brytanii

Występ brytyjskiej grupy Modestep poprzedzi koncert Avicii'ego na Stadionie Energa Gdańsk! Charyzmatyczna formacja z Londynu wystąpi w ramach wydarzenia Music Power Explosion, jednej z największych tegorocznych imprez muzyki klubowej w Polsce. Organizatorem koncertu będzie agencja Prestige MJM we współpracy z Areną Gdańsk Operator.

eBilet button wer.2

Modestep to czteroosobowa grupa dubstepowo-elektroniczna, powstała w 2010 roku w Londynie. Muzycy rozpoczęli pracę nad debiutanckim albumem „Evolution Theory”na początku 2011 roku. Pierwszy singiel z tego krążka, zatytułowany "Feel Good", ujrzał światło dzienne miesiąc później. Kolejny utwór promujący to wydawnictwo - „Sunlight”- zdobył brytyjskie i europejskie listy przebojów, a dzięki niekonwencjonalnemu teledyskowi, już po pierwszych kilku dniach, cieszył się liczbą miliona wyświetleń na portalu Youtube. W połowie października 2013 roku grupa rozpoczęła pracę nad pierwszą kompozycją z drugiego albumu studyjnego, zatytułowanego "London Road". Na najnowszej płycie Modestep, oprócz dubstepu oraz elektronicznego rocka, możemy odnaleźć wyraźne wpływy hard rocka oraz muzyki drum and bass.

- Przyznam, że na występ Modestep czekam bardziej niż na Avicii'ego. Od 2011 roku, kiedy po raz pierwszy usłyszałem ich kawałki, na stałe wpisali się na moją playlistę z utworami służącymi mi do testów wszelkiej maści sprzętów grających. Lubię tego typu brostep - bardziej organiczny niż Skrillex, z fajnymi wpływami dub rockowymi – komentuje Marcin Kubicki z magazynu „Gitarzysta”.

W latach 2011 - 2015 Modestep zagrali ponad 100 koncertów na całym świecie, występując przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych oraz rodzimej Wielkiej Brytanii. Grupa ma na koncie występy na scenach wielu prestiżowych festiwali muzycznych, w tym m.in. Glastonbury Festival, Pukkelpop, Rock am Ring oraz Parklife Festival Sydney. Nie ulega wątpliwości, że występ tej grupy w trakcie Music Power Explosion ucieszy wszystkich fanów brytyjskiego dubstepu. 
- Modestep od kilku lat zajmuje ważne miejsce na międzynarodowej scenie dubstepowej oraz elektronicznej. Ta formacja doskonale sprawdza się zarówno w klubach, jak i na scenach największych festiwali muzycznych na świecie. 15 lipca na Stadionie Energa Gdańsk czeka nas wielogodzinna zabawa przy muzyce światowej sławy artystów, okraszona potężną oprawą wizualno-dźwiękową. To wydarzenie już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie fanów, a to jeszcze nie koniec niespodzianek – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert.

Wydarzenie Music Power Explosion, którego główną gwiazdą będzie szwedzki DJ Avicii, odbędzie się 15 lipca 2016 roku na Stadionie Energa Gdańsk. Występ Avicii'ego oraz Modestep uzupełnią tego dnia dj-sety innych artystów, których nazwiska poznamy nieco później. Wejściówki można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

MODESTEP small 1