Mikołaje na Motocyklach ruszą spod Stadionu

06.12.2015
Do wsparcia zbiórki dla potrzebujących może dołączyć każdy na starcie i mecie, wrzucając datki do puszek ustawionych przez uczestników przejazdu 

mikolaje2

XIII edycja Mikołajów na Motocyklach ruszy spod Stadionu Energa Gdańsk 6 grudnia punktualnie o godzinie 11.00. Motory wytoczą się na ulicę Marynarki Polskiej i pojadą w kierunku ''Zieleniaka".

Mikołaje na Motocyklach to akcja charytatywna, której korzenie sięgają 2003 roku. Motocykliści, przebrani w stroje Świętego Mikołaja, rokrocznie pomagają dzieciom w trudnej sytuacji materialnej, maluchom z domów dla dzieci i tym, które przebywają w szpitalu lub cierpią na choroby zagrażające ich życiu.

Warunkiem uczestnictwa w przejeździe jest wykupienie biletu-cegiełki w kwocie nie mniejszej niż 25 złotych (w przedsprzedaży) lub 30 złotych w dniu imprezy. Cegiełki na paradę można tradycyjnie nabyć w sklepach i serwisach motocyklowych na terenie Trójmiasta. Lista tych miejsc udostępniona jest na stronie stronie www.mikolaje.gd.pl, oraz profilu parady Mikołaje na motocyklach na Facebooku. Cegiełki można również wykupić na bramkach wjazdowych. Cegiełka uprawnia do wjazdu na paradę dla motocykla bez względu na liczbę osób w/na pojeździe. Jak pokazują doświadczenia z lat ubiegłych, lepiej nie kupować cegiełki na ostatnią chwilę. W tym roku udostępniono optymalną liczbę punktów rozsianych po Trójmieście i okolicach, gdzie cegiełki można kupić do 4 grudnia. Bilet-naklejka uprawniająca do wjazdu na teren imprezy, powinien być naklejony w widocznym miejscu, możliwy do identyfikacji w sprawny sposób przez służby wyznaczone przez organizatora. Każdy z uczestników parady musi też zaakceptować regulamin imprezy, co potwierdza podpisem w momencie zakupu biletu-cegiełki.

Patronat nad imprezą objęli prezydenci wszystkich trzech miast trójmiejskiej aglomeracji oraz marszałek województwa.

Przypominamy, że każdy motocyklista obowiązkowo musi być ubrany w pełny strój św. Mikołaja - czyli mieć na sobie spodnie i bluzę w kolorze czerwonym oraz czapkę. Broda i dodatki są bardzo mile widziane.

Do wsparcia zbiórki dla potrzebujących może dołączyć każdy na starcie i mecie, wrzucając datki do puszek ustawionych przez uczestników przejazdu. Szczegółowa mapa wraz z czasowym rozpisaniem utrudnień znajduje się na stronie akcji.

mikolaje1