LEGO nowości na PGE ARENIE
28.04.2015

Wybudowane w całości z klocków LEGO instrumenty muzyczne oraz interaktywna mapa Europy – po raz pierwszy w Polsce będzie je można zobaczyć w Gdańsku! Od 6 maja
PGE ARENA gości największą w kraju wystawę budowli z klocków, o których powiedzieć „kultowe” to za mało... 

Do wybudowania całej ekspozycji, która przyjeżdża do Gdańska, zużyto kilka milionów klocków. Wielkie budowle, makiety tematyczne i interaktywne instalacje zajmą powierzchnię 1 500 metrów kwadratowych. Na wystawie, którą będzie można oglądać w FUN ARENIE, centrum rozrywki na PGE ARENIE Gdańsk, zacumuje między innymi... Titanic. Makieta słynnego statku ma 11 metrów długości i 3 metry wysokości. Aby ją zbudować, potrzeba było ponad 500 000 klocków.

- Klocki cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Możliwości budowania, jakie dają klocki, są właściwie nieograniczone. Ograniczenia te występują jedynie w warunkach domowych, gdzie ilość miejsca, czas i finanse nie pozwalają tworzyć budowli na wielką skalę. Wystawa stworzy dla rzeszy fanów LEGO niepowtarzalną okazję do puszczenia wodzy fantazji – mówi Rafał Szymański, organizator wystawy.

Tylko w Gdańsku

Wystawa, która przyjeżdża do Gdańska, wzbogaci się o kilka nowych instalacji. Po raz pierwszy właśnie w FUN ARENIE będzie można zobaczyć wykonaną w całości z klocków interaktywną mapę Europy. Ma ona wartości edukacyjne, pokazując granice państw, ich stolice czy flagi i przekazując informacje o europejskich organizacjach. W Gdańsku premierowo pokazane zostaną również instrumenty muzyczne wykonane z klocków, np. gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce.

Na PGE ARENIE Gdańsk dla zwiedzających przygotowano także miejsce, w którym każdy będzie mógł pobawić się klockami LEGO. Znajdzie się w niej między innymi strefa Duplo dla najmłodszych, a także przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych, przeskalowanych klocków. Każdy zbudowany pojazd będzie można przetestować na specjalnym torze zjazdowym.

FUN ARENA dla całej rodziny

Wystawa klocków LEGO zostanie otwarta w FUN ARENIE we środę, 6 maja i będzie można ją odwiedzać codziennie, do 21 czerwca.  – To dobry pomysł, by przyjść do FUN ARENY z okazji Dnia Matki czy Dnia Dziecka, ale także... bez okazji. Nasze centrum rozrywki już teraz jest największe w Trójmieście, a ciągle się rozrasta i wzbogaca w nowe elementy, które zapewniają naszym gościom wyjątkowe przeżycia. Oferuje atrakcje praktycznie dla każdego pokolenia. Z powodzeniem można tutaj spędzić z rodziną cały dzień – mówi Karolina Żurawska z PGE ARENY.

Najmłodsi w FUN ARENIE mogą nie tylko obejrzeć i pobawić się na wystawie LEGO, ale także poszaleć w parku trampolin NoGravity. Większe dzieci, młodzież i dorośli chętnie rywalizują na torach gokartowych PitStop, wewnętrznym i zewnętrznym. Osoby spragnione dawki adrenaliny wybierają emocje paintballa elektronicznego Zoltar. Kto preferuje rozrywki umysłowe, może zmierzyć się z zagadkami detektywistycznymi w pokojach tajemnic Escaperooms. Jeszcze w maju w tej strefie otwarte zostaną dwa nowe pokoje. Można też wraz z przewodnikiem zwiedzić cały stadion, w tym Muzeum Lechii Gdańsk, a potem odetchnąć w Racing Cafe.