Lechia wygrywa - stadion żyje
07.03.2015
1:0 dla Lechii w meczu z GKS Bełchatowem 

Żywiołowy występ utalentowanego skrzypka Michała Cieśluka oraz wystawa o historii gdańskiego futbolu towarzyszyły gościom strefy VIP podczas sobotniego, zwycięskiego meczu Lechii Gdańsk z GKS-em Bełchatów na PGE ARENIE. Dodatkowe atrakcje przygotowano również dla dzieci. 

Dla gości strefy Lechia Gdańsk Prestige Club, w restauracji VIP, koncert po meczu dał Michał Cieśluk. Ten utalentowany muzyk sesyjny rozwijał swój warsztat muzyczny w Anglii i Irlandii, gdzie występował przed koncertami wielkich gwiazd. Współpracował z Czesławem Mozilem i Gienkiem Loską. Dotąd wydał pięć płyt, w tym dwie solowe. Podczas sobotniego koncertu w PGE ARENIE porwał publiczność swoim żywiołowym temperamentem i perfekcyjną techniką gry na skrzypcach.

W strefie VIP można było poza tym obejrzeć wystawę poświęconą historii futbolu w przedwojennym Gdańsku. Zaprezentowano archiwalne zdjęcia, a także między innymi herby klubów i dokumenty założycielskie. Po raz pierwszy ekspozycja przygotowana przez Miasto Gdańsk była wystawiona na Długim Targu podczas UEFA EURO 2012. Na co dzień można ją zobaczyć w Muzeum Lechii Gdańsk, które znajduje się w PGE ARENIE.

Podczas sobotniego meczu na trybunach w sektorze rodzinnym kibicowało blisko 1700 osób. Dzieci chętnie korzystały z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich na promenadzie, pod trybunami loży rodzinnej. Można było zdobyć autografy piłkarzy, pomalować twarze w biało-zielone barwy kibica i spróbować swoich sił w roli napastników.