Lechia Gdańsk zremisowała z Termaliką Bruk-Bet Niecieczą
21.03.2016
Remis 1:1 na Stadionie Energa Gdańsk

Niedzielne spotkanie Lechii Gdańsk z Termaliką Bruk-Bet Niecieczą na Stadionie Energa Gdańsk zakończyło się remisem 1:1. Tym samym zakończyła się seria zwycięstw Lechii na gdańskim Stadionie.

Biało-Zieloni początkowo częściej byli w posiadaniu piłki, grali ofensywnie. W 25. minucie Michał Chrapek strzelił bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Mili. Niestety w drugiej połowie gry pałeczkę przejęli goście i w 77. minucie Bartłomiej Smuczyński doprowadził do remisu.

- Nasza gra w ataku nie była płynna, a pomiędzy zawodnikami przednich formacji tworzyły się za duże luki. W kilku akcjach ofensywnych powinniśmy zdecydować się na inne rozwiązania i niestety trudno było wypracować sobie kolejne szanse bramkowe – skomentował mecz Piotr Nowak, trener Lechii Gdańsk.

Rozczarowani wynikiem byli również sami zawodnicy.

– Na pewno nie zabrakło nam sił, gdyż jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Wydaje mi się, że mało wypracowaliśmy sobie klarownych sytuacji do strzelenia bramki. Termalika po jednej wrzutce wyrównała wynik meczu, a nam uciekły dwa punkty – mówił gdański pomocnik, Michał Mak.

Drużyna musi wygrać kolejne dwa mecze, jeśli chce utrzymać się w pierwszej ósemce drużyn Ekstraklasy.

Kolejny mecz już 2 kwietnia w Warszawie, Lechia Gdańsk zmierzy się z Legią Warszawa.