Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin

26.09.2015
Kolejka nr 10

Przed Lechią Gdańsk mecz z Zagłębiem Lubin na PGE Arena. Podopieczni Piotra Stokowca są jedną z rewelacji obecnego sezonu co zapowiada niezwykle ciekawy mecz na gdańskim stadionie.

k bilet online

Żarty się skończyły- tak mogą powiedzieć kibice Biało - Zielonych po dziewięciu kolejkach bieżącego sezonu. Lechia uzbierała dotychczas zaledwie osiem punktów, co oznacza, że na mecz przypada mniej niż jedno "oczko". Tak słabego dorobku punktowego piłkarze gdańskiego klubu nie mieli już od dawna. Co więcej nie widać wielkich symptomów poprawy. Mecz w Gliwicach choć fragmentami dobry w wykonaniu Biało - Zielonych obnażył wielką słabość podopiecznych Thomasa von Heesena, brak zawodnika, który w polu karnym rywala potrafiłby wziąć odpowiedzialność za akcję i oddać strzał, który zakończyłby się bramką. Próbował tego Michał Mak jednak zabrakło mu odrobiny celności i siły. Kompletnie zawodzi Grzegorz Kuświk, któremu nie zostało nic ze skuteczności będącej jego znakiem rozpoznawczym w chorzowskim klubie. Na powrót do strzeleckiej formy czeka także Adam Buksa, który po kontuzji nie mógł odnaleźć się na boisku. Obecnie ciężar zdobywania bramek spoczywa przede wszystkim na Lukasie Haraslinie, który ma na swoim koncie trzy gole. Dzięki czemu jest najskuteczniejszym piłkarzem Biało - Zielonych. W meczu z Piastem Lechia dobrze rozgrywała piłkę na połowie rywala zabrakło jednak wykończenia akcji oraz koncentracji w defensywie co było widoczne zwłaszcza pod koniec pierwszej połowy. Przed trenerem Thomasem von Heesenem jeszcze bardzo dużo pracy bowiem na ten moment Biało - Zieloni grają podobną piłkę jak pod koniec trenerskiej kadencji Jerzego Brzęczka.

W odmiennych nastrojach są kibice Zagłębia Lubin, których drużyna dość niespodziewanie zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Piotra Stokowca grają niezwykle efektowną piłkę lecz co najważniejsze są w swej grze konsekwentni. Dotychczas Zagłębie odniosło cztery zwycięstwa strzelając 16 bramek. Szczególnie należy uważać na środek pola bowiem środkiem boiska Lubinianie najczęściej przeprowadzali akcje, które kończyły się zdobyczą bramkową. Napastnicy Zagłębie zdobyli dotychczas 7 goli co stanowi niemal połowę dorobku strzeleckiego drużyny z Dolnego Śląska. Zagłębie jest zdecydowanie drużyną własnego boiska, na wyjeździe lubinianie odnieśli jedno zwycięstwo dwa remisy i jedną porażkę.

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin w niedzielę 27 września o 15.30 na PGE Arena.

Tekst: Paweł Plecha

Menu serwowane na strefie VIP

Menu serwowane na strefie VIP - PDF