Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

13.02.2015
Już od 13 lutego Biało-Zieloni staną do piłkarskiej walki!

 

bilet online

Do startu ligowych rozgrywek pozostały nieco ponad trzy tygodnie. Ekstraklasowe zespoły szlifują formę na zagranicznych zgrupowaniach zaś okno transferowe trwa w najlepsze.

Kilku piłkarzy tej zimy opuściło naszą ekstraklasę lecz podczas tego okienka transferowego paru piłkarzy zdecydowało się na powrót do Polski. Na taki krok zdecydowali się dwaj nowi zawodnicy Lechii Gdańsk Grzegorz Wojtkowiak oraz Jakub Wawrzyniak. Pierwszy doskonale znany kibicom Lecha Poznań powrócił z zaplecza Bundesligii, drugi zaś wcześniej bronił barw rosyjskiego Amkara Perm. Obaj zawodnicy to doświadczeni obrońcy, którzy powinni wnieść dużo spokoju do gry defensywnej Lechii Gdańsk. Jednak największym transferem tej rundy jest powrót do Gdańska Sebastiana Mili. Pomocnik rozegrał fantastyczną rundę w barwach Śląska Wrocław i Reprezentacji Polski będąc jednym z główny architektów sukcesów tych drużyn. Takiej samej gry od doświadczonego pomocnika będą oczekiwali kibice Biało-Zielonych.

Piłkarze Lechii Gdańsk szlifowali formę w Belek, gdzie podczas gier kontrolnych znakomicie zaprezentował się Kevin Friesenbichler zwłaszcza w meczu z rosyjskim klubem Anży Machaczkała. Wydaje się być jednym z głównych konkurentów Antonio Colaka do gry w linii napadu. Rywal Lechii Gdańsk Wisła Kraków sprawdzała swoje umiejętności w rywalizacji z Piastem Gliwice. To spotkanie Biała Gwiazda wygrała 2:0 zaś z dobrej strony zaprezentował się Łukasz Burliga. Kolejnym rywale Wisły Kraków będzie MFK Rużomberok.

 Pierwszy gwizdek meczu Lechia Gdańsk - Wisła Kraków w piątek 13 lutego o godz. 20.30.

Paweł Plecha

Menu serwowane podczas otwarcia strefy LGPC

Menu - PDF