Lechia Gdańsk pokonała Zagłębie Lubin 3:1 w 10. kolejce Ekstraklasy

28.09.2015

W niedzielę na PGE ARENA Gdańsk byliśmy świadkami zwycięstwa Biało-Zielonych w meczu z Zagłębiem Lubin. To było dziesiąte ligowe starcie piłkarzy Lechii Gdańsk w tym sezonie. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, a gole dla gospodarzy strzelili Grzegorz Kuświk (dwa) oraz Michał Mak.

 

Spotkanie było pełne dynamiki, gdańszczanie starali się stwarzać wiele groźnych dla przeciwnika sytuacji. Podopieczni trenera gospodarzy - Thomasa von Heesena - w drugiej połowie zdecydowanie poprawili nastroje kibiców - doprowadzili do drugiego zwycięstwa Biało-Zielonych w tym sezonie. Analizując przebieg meczu, sytuacji do lepszego wyniku dla Lechii Gdańsk było więcej, jednak dzisiejsze zwycięstwo wiele dla gdańszczan znaczy - pokazali to nie tylko sami piłkarze, ale też gorąco dopingujący kibice. 

 

– Chciałbym podziękować kibicom za wsparcie na każdym meczu. Mamy nadzieję, że będziemy mogli zrewanżować się świetną grą i kolejnymi zwycięstwami – powiedział Thomas von Heesen na konferencji prasowej po meczu, nie kryjąc zadowolenia z gry swoich podopiecznych.

 

– Przede wszystkim chciałbym pogratulować mojej drużynie. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty, chociaż przy stanie 0:1 nie było łatwo. Po przerwie pokazaliśmy pasję i zaangażowanie, czyli wszystko, czego wymagam od moich piłkarzy w każdym meczu. Mam nadzieję, że teraz będzie nam łatwiej, gdyż bardzo zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Jest to dla nas krok naprzód i już czekamy na następne mecze. W drugiej połowie zmieniliśmy nasz system gry. Nie cisnęliśmy się już środkiem pola, ale zaczęliśmy skutecznie atakować skrzydłami. W obronie zagraliśmy o wiele lepiej niż w starciu z Legią - mówił von Heesen.

 

gool