Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów
07.03.2015
23. Kolejka

Przed piłkarzami Lechii Gdańsk kolejne wyzwanie bowiem nad morze przyjeżdża GKS Bełchatów. Dotychczas Biało - Zieloni z tym rywalem wygrali zaledwie dwa spotkania, przegrywając dziewięć zaś sześć konfrontacji zakończyło się wynikiem remisowym. W ekstraklasie piłkarze z Gdańska wygrali zaledwie raz z Bełchatowem w sezonie 2011/2012. Trzy ostatnie mecze kończyły się remisami.

k bilet online

Lechia Gdańsk rozpoczęła piłkarską wiosnę od dwóch gier u siebie, w których nie straciła bramki. Zaczęło się od cennego zwycięstwa nad Wisłą Kraków jednak tydzień później pozostał spory zawód bowiem podopieczni Jerzego Brzęczka tylko zremisowali z ostatnią w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Niespodziewanym bohaterem obu spotkań był Piotr Grzelczak, który najpierw strzelił bramkę a w meczu z Zawiszą był jednym z najgroźniejszych zawodników Biało - Zielonych. W pierwszych meczach zobaczyliśmy Lechię bardzo zaangażowaną w grę i waleczną. Te cechy będą niezwykle cenne w meczu przeciwko zespołowi z Bełchatowa.

Rywale Lechii Gdańsk zaczęli od porażki z Podbeskidziem Bielsko - Biała. Warto zwrócić uwagę, że GKS Bełchatów stracił obie bramki po stałych fragmentach gry. W zespole Biało - Zielonych szczególnie powinni uważać na to zawodnicy tacy jak Sebastian Mila czy Piotr Wiśniewski, którzy są etatowymi wykonawcami rzutów wolnych. Bełchatów to w obecnym sezonie zespół, który ma spore problemy z grą ofensywną. Bełchatowianie strzelili najmniej bramek z grona ekstraklasowych drużyn. W zimowym okienku transferowym zespół GKS-u doznał potężnego osłabienia bowiem do Legii Warszawa odszedł bramkarz Arkadiusz Malarz, który był kapitanem i liderem zespołu.

Gdańszczanie i Bełchatowianie są bezpośrednimi rywalami o awans do pierwszej ósemki dlatego mecz na PGE Arena będzie dla obu ekip niezwykle ważny. Zwycięzca tego spotkania poczyni duży krok w stronę awansu do grona ośmiu najlepszych drużyn ekstraklasy. W sobotę 7 marca czeka nas niezwykle ciekawy mecz. Początek spotkania Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów o godz. 18.00.

Autor :Paweł Plecha

 

Menu serwowane podczas otwarcia strefy - swf

Menu serwowane podczas otwarcia strefy - pdf