Konferencja Letnica 3.0
19.10.2018
Konferencja „Letnica 3.0” odbyła się w piątek 12 października 2018r. O prężnym rozwoju, a przede wszystkim przyszłości dzielnicy mówili m.in. Prezydent Paweł Adamowicz oraz Prezes Andrzej Bojanowski.

Znaczna część wydarzenia została poświęcona kompleksowi Nautilus Gdańsk. Będzie to największy obiekt edukacyjno-rozrywkowy w Polsce. Tematem przewodnim inwestycji jest Ameryka Południowa. Na powierzchni ponad 50 tys. metrów kwadratowych na mieszkańców Gdańska i turystów będą czekały m.in. oceanarium, hotel z centrum konferencyjnym, lokale gastronomiczne i obiekty handlowo-usługowe.

Kompleks stanie się domem dla około 160 gatunków zwierząt, przede wszystkim ryb oraz stworzeń morskich, ale też gadów, płazów, ptaków i owadów. Ekspozycja została zaplanowana w taki sposób, żeby możliwe najlepiej odwzorować środowisko naturalne i zapewnić im jak najlepsze warunki bytowe. Całość ma zapewnić zupełnie nowy wymiar przestrzeni publicznej.

Na konferencji zaprezentowano również wizualizację rozbudowy Międzynarodowych Targów Gdańskich, w tym nowy budynek w kształcie żagla, który będzie stanowił łącznik pomiędzy inwestycją a  Stadionem Energa Gdańsk.  

 

Dzielnica Letnica na początku tego stulecia wymagała od nas większego zainteresowania. Momentem przełomowym dla tej części Gdańska była decyzja o ulokowaniu tu Stadionu Energa Gdańsk wybudowanego z okazji Euro2012. Jednak atrakcyjność Letnicy budowana jest obecnie nie tylko przez Stadion. Dzięki budowie Tunelu pod Martwą Wisłą Letnica jest dzielnicą świetnie zlokalizowaną, z bezpośrednim wyjazdem na obwodnicę. Miasto pozyskało z Unii Europejskiej, a także przeznaczyło z własnego budżetu, ogromne środki na rewitalizację i odnowienie budynków mieszkalnych, chodników oraz dróg dojazdowych, zbudowaliśmy nową siedzibę Międzynarodowych Targów Gdańskich. Teraz czas na kolejne, odważne kroki. Jestem przekonany, że zaprezentowane dzisiaj plany, na czele z nowoczesnym Kompleksem Nautilus Gdańsk, przyczynią się do jeszcze szybszego rozwoju dzielnicy Letnica, jak i całego miasta Gdańska – mówił Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańsk.