Kolejne efektowne zwycięstwo Lechii Gdańsk na Stadionie Energa Gdańsk
07.03.2016
Trzecia wygrana Biało - Zielonych na Stadionie Energa Gdańsk w wiosennej rundzie Ekstraklasy

Kolejne efektowne zwycięstwo drużyny Lechii Gdańsk w starciu z Jagiellonią Białystok! Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1. Mecze na Stadionie Energa Gdańsk przynoszą Biało – Zielonym duże szczęście. To już trzecia wygrana tej wiosny. Piłkarze wykazują się dużą skutecznością, są zdeterminowani i chętni do działania. 

- Wszystkie trzy mecze, które zagraliśmy w tym roku na naszym stadionie, były niesamowite. Drużyna z meczu na meczu spisuje się coraz lepiej. Myślę, że Lechia to aktualnie jedna z najsilniejszych drużyn w lidze. Odnieśliśmy kolejne wysokie zwycięstwo, co w połączeniu z naszą dobrą grą z pewnością daje radość wszystkim w Gdańsku – powiedział po meczu z Jagiellonią Białystok strzelec trzech bramek dla Lechii Gdańsk, Flavio Paixo.

Ostatni mecz był dla wszystkich bardzo ważny w kontekście walki o pozycję w pierwszej ósemce tabeli Ekstraklasy. Mimo presji, drużynie od początku gry udało się skupić na piłce i wykorzystać wszystkie możliwe okazje do zdobycia punktów. Grali ofensywnie i skutecznie. W składzie drużyny nastąpiły również pewne zmiany. W tej rozgrywce miał szansę zaprezentować się Piotr Stolarski, młody zawodnik, grający w defensywie. 

- Od samego początku spotkania nadawaliśmy ton wydarzeniom na boisku i byliśmy lepszym zespołem, a konsekwencją naszej przewagi były bramki. Zdecydowałem się na kilka zmian w naszym zespole, żeby nieco odświeżyć drużynę i uważam, że ci piłkarze, którzy dostali szansę, pokazali się z dobrej strony – przyznał Piotr Nowak, trener Lechii Gdańsk.

Drużynie Lechii Gdańsk nie pozostaje nic innego, jak powtórzyć zwycięstwo na wyjeździe w spotkaniu z Górnikiem Zabrze 13 marca.