Jest moc! Tak się bawią ludzie w Gdańsku. Fotorelacja Mecz Lechia-Legia
12.04.2015
Rekordowa frekwencja na PGE ARENIE

36 500 widzów na trybunach świętujących zwycięstwo gospodarzy nad Mistrzem Polski, a do tego mercedes i harleye w strefie VIP oraz dużo muzyki na żywo – tak bawiono się na PGE ARENIE podczas sobotniego meczu Lechii Gdańsk z Legią Warszawa.

- Tak się bawią ludzie! – śpiewali kibice, nieustannie dopingując swoje drużyny. W sobotę, 11 kwietnia, osiągnięto rekordową frekwencję na meczu ligowym na PGE ARENIE. Spotkanie oglądało 36 500 widzów, czyli o przeszło 2 000 osób więcej niż wynosił dotychczasowy rekord stadionu. Atmosfera była gorąca: kibice zaprezentowali na trybunach efektowną biało-zieloną kartoniadę z okazji 70-lecia istnienia gdańskiego klubu. W przerwie meczu przy murawie wystąpiły finalistki programu „Mam Talent”, trio smyczkowe Red Heels. Piłkarze Lechii uszczęśliwili swoich fanów, zdobywając w 86. minucie spotkania zwycięską bramkę, strzeloną przez Macieja Makuszewskiego.

Bardzo dobrą frekwencję odnotowano także w strefie VIP na gdańskim stadionie, dostępnej w ramach oferty Lechia Gdańsk Prestige Club. Korzystają z niej najemcy lóż VIP oraz miejsc biznesowych. Bilety Gold na sobotni mecz zostały wyprzedane już tydzień przed Wielkanocą. Niemal 85% procent lóż na PGE ARENIE ma stałych najemców. Wszystkie pozostałe wolne loże znalazły najemców właśnie na sobotni mecz. Oglądali go więc między innymi ludzie biznesu, w tym przedstawiciele kilkudziesięciu firm z Pomorza i nie tylko.

Podczas meczu goście strefy VIP mogli zobaczyć nowy model Mercedesa CLA Shooting Brake, okrzykniętego ikoną designu. Gdański pokaz nastąpił tuż po premierze auta w Genewie. W strefie lóż przedstawiono też dwa modele legendy motocykli, Harleya Davidsona. Każdy z gości mógł na miejscu umówić się na jazdę próbną.

Na muzycznej scenie Lechii Gdańsk Prestige Club wystąpiła trójmiejska formacja Funkloopy. Dziewięcioosobowy zespół ma na swoim koncie płytę zatytułowaną „Radiofrendli”, a obecnie pracuje nad materiałem na kolejny krążek. Lider zespołu nawiązał świetny kontakt z publicznością i prowadził z nią żywy dialog.

Kolejny mecz w Gdańsku odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, tym razem w niedzielę, 26 kwietnia. Piłkarze Lechii podejmą wtedy zawodników Górnika Łęczna. Zgodnie z obietnicą gdańskiego klubu, darmowe wejściówki na to spotkanie otrzymają wszyscy kibice, którzy byli na PGE ARENIE na meczu z Legią.