I Półfinał Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk

24.01.2015
Motywujemy najmłodszych by z chęcią uczestniczyli w szkolnych lekcjach WF

Ponad 15 tysięcy najmłodszych uczniów wszystkich gdańskich podstawówek weźmie udział w biegowych Szkolnych Mistrzostwach Lechii Gdańsk. Półfinały i wielki finał odbędą się na PGE ARENA Gdańsk.  

Zanim jednak PGE ARENA przywita najszybszych najmłodszych uczniów w Gdańsku, trzeba ich wyłonić w eliminacjach szkolnych. Do udziału w imprezie zaproszono wszystkie szkoły podstawowe w mieście – łącznie ponad 15 000 uczniów najmłodszych klas. Od 12 stycznia 2015 roku zawody odbywają się podczas szkolnych lekcji WF. Dzieci biegną po specjalnych licencjonowanych torach Speed4, które umożliwiają pomiar czas biegu fotokomórkami.

Podczas pierwszej, styczniowej rundy eliminacyjnej, zawody przeprowadzi dziewięć szkół z dzielnic Orunia, Śródmieście i Chełm. A już w sobotę, 24 stycznia, najlepsi spotkają się w FUN ARENA na PGE ARENA Gdańsk. Półfinał będzie nie tylko okazją do sportowej rywalizacji i wyłonienia pierwszych finalistów Mistrzostw, ale też imprezą rodzinną.

Zapraszamy do PGE ARENA uczniów z nauczycielami, ale też rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. W tak wyjątkowym otoczeniu, na prawdziwym piłkarskim stadionie, na pewno nie zabraknie sportowych emocji, ale też okazji do udanej zabawy. W ten sposób chcemy zmotywować najmłodszych, by z chęcią uczestniczyli w szkolnych lekcjach WF i na co dzień dbali o swoją kondycję.  

Po styczniowej rundzie kolejne szkolne eliminacje i półfinały zaplanowano na luty, marzec i maj. Wielki finał odbędzie się w czerwcu na PGE ARENA Gdańsk. Patronat medialny nad projektem objęli: TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Magazyn Together Rodzinna Strona Trójmiasta, portal Miasto Dzieci.pl.

 

sml