Gwiazdy na konferencji prasowej meczu charytatywnego

04.09.2015
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dotyczącej meczu charytatywnego „Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom” na PGE ARENA Gdańsk, który odbędzie się jutro o godzinie 16.30, poznaliśmy reprezentantów obu drużyn, a przedstawiciele Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci oraz Przyjaciele Hospicjum opowiedzieli o celach meczu i o tym, jak swoim wizerunkiem znane osoby mogą wspierać śmiertelnie chore dzieci.  

Jako pierwsza głos zabrała Prezes Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Małgorzata Bałkowska, prezentując działalność hospicjum i problem jakim jest umożliwienie bardzo chorym dzieciom powrotu do domu w ostatnim okresie życia oraz udzielenie pomocy ich rodzinom. Dr n. med. Maciej Niedźwiedzki, onkolog dziecięcy i przewodniczący rady Fundacji, mówił o potrzebie niesienia pomocy przez społeczność lokalną potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. 

3

Na konferencji nie zabrakło znanych osób, które angażują się w pomoc potrzebującym. Dariusz Michalczewski opowiedział w jakich inicjatywach dobroczynnych bierze udział i przypomniał, że można spotkać go kwestującego w wielu miejscach Trójmiasta.

Marek Włodarczyk przypomniał, że najpiękniejszą rzeczą na świecie jest uśmiech dziecka, a najtragiczniejszą jego śmierć, stąd zachęca wszystkie osoby, których wizerunek jest rozpoznawalny, do wykorzystywania go w niesieniu pomocy potrzebującym. Wtórował mu Radosław Majdan, który odniósł się do siły mediów i ich dużej sił przebicia w niesieniu pomocy chorym dzieciom.

Przemysław Cypryański dodał, że cieszy się, że może grać w Reprezentacji Artystów Polskich – nie tylko dlatego, że mecz odbywa się na tak pięknym stadionie, ale też dlatego, że jest w tak ważnym celu. Podkreślił też, że waga takich obiektów jak PGE ARENA Gdańsk w przestrzeni miejskiej jest dostrzegalna również w aspekcie dobroczynnym. Robert Moskwa zapewnił o formie drużyny Reprezentacji Artystów Polskich i zaprosił wszystkich na trybuny w dniu jutrzejszym.

Wojciech  Dąbrowski, Dyrektor Komunikacji i CSR z PGE ARENA Gdańsk powiedział, jak ważna w strategii CSR obiektu jest współpraca z Fundacją Pomorskie Hospicjum dla Dzieci przy trzeciej edycji meczu charytatywnego.

 08