Gorączka Euro 2016 na Stadionie za sprawą niemieckiej telewizji ProSieben!
28.04.2016
Producenci niemieckiego programu popularnonaukowego Galileo szukali nowoczesnego stadionu, znaleźli go w Gdańsku

Stadion Energa Gdańsk zamienił się na kilka dni w niecodzienny plan filmowy. Niemiecka telewizja ProSiebenSat.1 TV Deutschland GmbH od poniedziałku do czwartku nagrywa na Stadionie sceny do programu popularnonaukowego Galileo, który dotyczy tematyki sportowej, a w szczególności piłki nożnej. Program zostanie wyemitowany 6 czerwca przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2016 rozgrywanymi we Francji.

- Stadion Energa Gdańsk ze względu na swoją piękną architekturę jest idealną scenerią do reklam, seriali czy programów telewizyjnych. Przestrzeń, którą można na Stadionie wykorzystać to nie tylko trybuny, murawa i jej obrzeża, ale też szatnie, przestrzeń konferencyjna, centrum rekreacji i rozrywki FUN ARENA czy teren wokół obiektu – mówi Karolina Janik, rzecznik prasowy, Stadion Energa Gdańsk.

- Przygotowujemy interaktywny dokument, który pokazuje wszystko co dzieje się za kulisami meczów niemieckiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej mężczyzn – opowiada Bernhard Hübner, redaktor Galileo – Szukaliśmy nowoczesnego stadionu, dzieła sztuki, obiektu, który wygląda niesamowicie. W Gdańsku jest właśnie taki niesamowity stadion, został zbudowany na ostatnie Mistrzostwa Europy. Co tu robimy? Mamy aktorów, którzy grają najważniejszych niemieckich piłkarzy z reprezentacji. Dzięki temu widzowie mogą zobaczyć, jak naprawdę wygląda życie drużyny, widzą coś, co zazwyczaj nie jest ujęte w reportażach z boiska piłkarskiego, wydarzenia, do których oko kamery nie ma dostępu.

Program Galileo osiąga oglądalność na poziomie miliona osób. Prezentowane są w nim kulisy produkcji codziennych i niecodziennych przedmiotów, odkrywane tajemnice wynalazków, wyjaśniane przeróżne zjawiska, a także ciekawostki ze świata. Odcinki są też interaktywne, czyli widzowie w czasie rzeczywistym mogą decydować, w którym kierunku rozwinie się akcja. Czas trwania jednego odcinka wynosi około 45 minut.