Gdańskie Lwiątko na Stadionie Energa Gdańsk!

21.12.2015
Gdańskie lwiątko zdecydowało się udać do Letnicy i zapoznać z atrakcjami, które czekają na niego na Stadionie Energa Gdańsk. Droga zajęła mu kilka dni, a pod bursztynowy Stadion dotarł w poniedziałek, 21 grudnia.

Lwiątko – które otrzymało imię Hewelion – od dziś korzysta z atrakcji FUN ARENY i wita wszystkich kibiców udających się na mecze. Hewelion został licznie powitany przez dzieci przy wejściu do centrum rozrywki przy Stadionie – FUN ARENY, gdzie uroczyście odsłonięto rzeźbę Heweliona. Na wydarzeniu obecni byli również, Łukasz Wysocki, Prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej oraz Tomasz Kowalski, Prezes Zarządu Arena Gdańsk Operator – zarządcy Stadionu Energa Gdańsk.

– Spotkaliśmy się dziś przed wejściem do największego centrum rozrywki i rekreacji na Pomorzu - FUN ARENY. To tutaj mieszkańcy Trójmiasta bawią się i przeżywają moc wrażeń. I to tutaj od dziś będą spotykać się z naszym nowym przyjacielem – lwiątkiem, które od Gdańszczan otrzymało imię Hewelion – gości przywitał Tomasz Kowalski, Prezes Zarządu Arena Gdańsk Operator – zarządcy Stadionu Energa Gdańsk. – Hewelion wędruje po Gdańsku i wybiera miejsca, które poleca mieszkańcom i turystom. Jako drugi obiekt na mapie swojej wędrówki – po gdańskim zoo – lew wybrał bursztynowy Stadion. Jesteśmy zaszczyceni, że to tutaj razem z ARENKĄ – maskotką FUN ARENY – będzie się bawił, kibicował, spotykał z odwiedzającymi i gwiazdami show-biznesu. Mamy nadzieję, że robienie zdjęć z Hewelionem wpisze się na stałe w punkt zwiedzania obiektu.

Hewelion to główna postać projektu Gdańskich Lwów, który prowadzony jest przez Gdańską Organizację Turystyczną we współpracy z Miastem Gdańsk oraz innymi podmiotami. Projekt zakłada powstanie nowego szlaku turystycznego. - Podobna atrakcja z powodzeniem funkcjonuje m.in. we Wrocławiu, gdzie aż roi się od małych krasnali. Wierzę, że Gdańskie Lwy także mogą zyskać sympatię turystów i mieszkańców Gdańska. – mówi Łukasz Wysocki, Prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Jednak same rzeźby to nie wszystko. Gdańskie firmy Syrius Group oraz Blast Lab stworzyły bezpłatną aplikację mobilną iLEO, dzięki której rzeźby „opowiadają” historię Gdańska oraz poszczególnych miejsc i obiektów. Dzięki zainstalowanym w pobliżu rzeźb niewielkim nadajnikom typu „beacon”, użytkownicy aplikacji otrzymują powiadomienie o małym lwie i mogą poznać opowiadaną przez niego historię. W tworzenie narracji Heweliona zaangażowana jest Ewa Kowalska, miłośniczka Gdańska i założycielka portalu iBedeker.

Już wkrótce Hewelion odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Gdańsku! Zapraszamy do śledzenia profilu Facebooka Gdańskich Lwów