FUN ARENA ma nową maskotkę

04.08.2015
Surykatka Arenka, która została nową maskotką FUN ARENY na PGE ARENIE Gdańsk, zadebiutowała na stadionie podczas ostatniego Super Meczu, rozegranego pomiędzy Lechią Gdańsk a Juventusem. 

Wybór nowej maskotki nie jest przypadkowy – FUN ARENA od maja tego roku wspiera finansowo surykatki z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku. Z kolei imię maskotki – Arenka – zostało wybrane w konkursie przeprowadzonym wśród fanów PGE ARENY Gdańsk na Facebooku. 

Surykatki to towarzyskie zwierzęta, pochodzące z Afryki. Są bardzo rodzinne – żyją w koloniach liczących nawet 50 osobników. Surykatki charakteryzują bardzo silnie rozwinięte więzy społeczne. Spędzają razem całą dobę, tuląc się, iskając i wymieniając zapachem, a w razie zagrożenia alarmują się nawzajem, dzięki blisko 30 różnym dźwiękom komunikacyjnym, oznaczającym różne rodzaje zagrożeń. 

Arenka będzie uczestniczyła przede wszystkim w wydarzeniach organizowanych na FUN ARENIE, ale z pewnością będzie można ją również spotkać na wielu meczach rozgrywanych na PGE ARENIE Gdańsk.