Dzień Dziecka pełen sportu przy Stadionie Energa Gdańsk
18.05.2016
Ponad 20 drużyn sportowych i jeszcze więcej sportowych atrakcji czeka na wszystkich 29 maja przy Stadionie Energa Gdańsk

29 maja przy Stadionie Energa Gdańsk zapowiada się dzień pełen atrakcji! Tego dnia w godzinach 11:00 - 18:00 organizowany jest festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Tereny przystadionowe będą pełne gier, zabaw i konkursów. A wśród atrakcji nie zabraknie tych sportowych, swój udział zapowiedziało około 20 drużyn sportowych z  Trójmiasta!

Dzień Dziecka przy Stadionie Energa Gdańsk to idealna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w różnych dziedzinach sportowych. Podczas festynu można będzie spotkać nie tylko przedstawicieli piłki siatkowej i koszykówki (Lotos Trefl Gdańsk i Trefl Sopot) czy piłki nożnej (Gedania 1922). Będzie to również okazja do poznania mniej popularnych dyscyplin, jak frisbee ultimate (z drużyną Ultimatum Frisbee), lacrosse (Korsarze Trójmiasto) czy unihokej (Energa Olimpia Osowa). Wikingowie Gdańsk zapoznają uczestników festynu z zasadami obowiązującymi w futbolu amerykańskim. Rugby Club Lechia Gdańsk zaprasza do zabawy w rugby, a MH Automatyka Stoczniowiec 2014 rzuci wyzwanie wszystkim chętnym do gry w hokeja - zobaczymy, kto powie, że hokej na rolkach to łatwizna? Dużą frajdą dla uczestników będzie motocykl żużlowy, na stoisku GKŻ Wybrzeże, Roll4All przygotowuje dla Was specjalne warsztaty rolkarskie z możliwością wypożyczenia rolek na miejscu! Wszystkie drużyny dołożą wszelkich starań, aby przygotowane przez nich animacje zaciekawiły przyszłych gdańskich sportowców!

Dodatkowo firma Sport Park rozstawi przy stadionie dwa boiska – jedno do piłki nożnej, jedno do tenisa ziemnego. Niecodzienne atrakcje czekają również na stoiskach Programu Edukacji Morskiej, a BTA Kompas zaprasza do skakania na dmuchanych tubach.

#MocWrażeń sportowych gwarantowana!

Osobne atrakcje przyszykowane będą również dla fanów adrenaliny – KS Movement zaprezentuje tajniki parkouru, a w okolicy rozstawiony zostanie również  rowerowy plac zabaw Pump Track od firmy BT Project – fani rowerów będą mogli wypróbować się na hopkach, garbach i innych przeszkodach. Będzie można skorzystać również ze skateparku.

Celem imprezy jest promocja aktywności fizycznej. Festyn odbywać się będzie w okolicach wejścia do  FUN ARENY od strony ulicy Marynarki Polskiej. Organizatorami wydarzenia jest Miasto Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk oraz ZKM Gdańsk, a głównymi partnerami Grupa GPEC oraz InvestGda.