Drugie z rzędu zwycięstwo Lechii na Stadionie Energa Gdańsk

14.12.2015
Sobotni mecz z Wisłą Kraków zakończył się dla Biało-Zielonych drugim z rzędu zwycięstwem w Ekstraklasie

Lechia Gdańsk zwyciężyła na Stadionie Energa Gdańsk w meczu przyjaźni z Wisłą Kraków 2:0. To drugi z rzędu wygrany mecz Biało-Zielonych w Ekstraklasie. Celne bramki dla gospodarzy strzelili Michał Mak i Maciej Makuszewski. Ten drugi przyznaje, że już przed wejściem na boisko przeczuwał, że będzie to dla niego ważny mecz.

- Przed meczem zastanawiałem się, kiedy po raz ostatni zdobyłem gola. Było to już dość dawno, więc uznałem, że najwyższa pora, by trafić do siatki – podkreślał po meczu z Wisłą Kraków strzelec drugiego gola dla Lechii Gdańsk Maciej Makuszewski - To była ekstra sytuacja po kapitalnym dograniu Sławka. Piłka została mi pod nogami, boisko też za bardzo nie pomogło i nie mogłem czysto trafić w piłkę. Przyznam szczerze, że wkurzyłem się, bo mogłem w tej akcji zrobić coś więcej. Chwilę później Sebastian Mila dograł mi tak, że huknąłem na bramkę i piłka wpadła do siatki.

W zimowej kolejce Lechia Gdańsk zmierzy się jeszcze na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Kolejny mecz Biało-Zielonych na Stadionie Energa Gdańsk dopiero 13 lutego.