Długo oczekiwane zwycięstwo Biało-Zielonych na Stadionie Energa Gdańsk

07.12.2015
Zwycięstwo ze Śląskiem Wrocław to pierwsza od dawna wygrana Lechii

W rozegranym na Stadionie Energa Gdańsk niedzielnym meczu Lechia Gdańsk pokonała Śląsk Wrocław 1:0. To pierwsza od dawna wygrana Lechii, dzięki temu gdańscy piłkarze oddalili się na pięć punktów od ostatniego miejsca w ekstraklasie oraz na cztery od strefy spadkowej.

- Bardzo cieszyliśmy się z tego zwycięstwa. Myślę, że gdybyśmy byli mniej zestresowani minionymi porażkami, to wygralibyśmy pewnie dużo wyżej. Byliśmy lepsi od Śląska i wiedzieliśmy, że wygramy. Widać było, że nasza drużyna potrafiła być razem. To w dużej mierze zasługa trenera Dawida Banaczka, który zrobił kapitalną robotę i dotarł do naszych głów - przyznał po zwycięskim meczu ze Śląskiem pomocnik Lechii Gdańsk Sebastian Mila.

Zawodników Lechii do zwycięstwa poprowadził Dawid Banaczek, który jest tymczasowym szkoleniowcem drużyny.

- Bardzo cieszę się z trzech punktów, bo były nam one niesłychanie potrzebne. Razem z chłopakami wróciliśmy z bardzo dalekiej podróży mając za sobą ciężki tydzień, w którym graliśmy mecze, co trzy dni – mówił szkoleniowiec gdańskiej drużyny.

W tym roku kibiców Biało-Zielonych czeka jeszcze jeden mecz na Stadionie Energa Gdańsk - 12 grudnia o 18.00 Lechia zagra z Wisłą Kraków.