Delegacja UEFA na Stadionie Energa Gdańsk
07.12.2018
Wielkie piłkarskie wydarzenie znowu w Gdańsku! 27 maja 2020 na stadionie w Letnicy rozegrany zostanie finał Ligi Europy.

W związku z organizacją wydarzenia delegacja UEFA od wtorku wizytowała na Stadionie Energa Gdańsk. Tym samym rozpoczęły się przygotowania do prestiżowych rozgrywek klubowych, które czekają nas w maju 2020 roku. Pod okiem międzynarodowych ekspertów była nie tylko infrastruktura techniczna czy zaplecze sportowo-logistyczne obiektu, ale również między innymi hotele, boiska treningowe oraz miejsca, w których znajdą się strefy kibica. Ponadto, punktem spotkań gości z m.in. przedstawicielami Miasta Gdańsk było lotnisko im. Lecha Wałęsy.

Każdy stadion ma swoją unikalną specyfikę, dlatego naszym zadaniem było wstępne zapoznanie delegatów z obiektem oraz przestrzeniami jakimi dysponujemy. Wizytacja była też dobrym polem do wymiany doświadczeń, jakie zespół stadionowy nabył w ostatnich latach. Kolejna (konferencja) zaplanowana jest na początek przyszłego roku – do tego czasu musimy odnieść się do wszystkich zagadnień organizacyjnych, operacyjnych i technicznych dotyczących obiektu – mówi Mateusz Prawda, pełniący funkcję Stadium Managera w projekcie.

Decyzja o organizacji finału Ligi Europy w Gdańsku zapadła 24 maja tego roku, kiedy Komitet Wykonawczy UEFA przyznał Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i Miastu Gdańsk prawo do organizacji wydarzenia. Kontrkandydatem do organizacji finału klubowych rozgrywek było położone w Portugalii Porto. To drugi finał Ligi Europy w Polsce – pierwszy odbył się w 2015 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.