Darmowe warsztaty rolkarskie i biegowe na Stadionie Energa Gdańsk
23.03.2016
Zajęcia biegowe i rolkarskie dla każdego!

Teren wokół Stadionu Energa Gdańsk ożywa każdej wiosny m. in. za sprawą darmowych zajęć z biegania i jazdy na rolkach, które prowadzą profesjonalni trenerzy. Rezerwujcie zatem czas w soboty do południa! O godzinie 9.30 zaczynają się warsztaty Biegam Bo Lubię a od 11.00 do 12.00 warsztaty Rolkarskie prowadzone przez Roll4All.

- Zajęcia są dedykowane osobom o różnym stopniu zaawansowania w bieganiu i jeździe na rolkach – mówi Karolina Janik, rzecznik prasowy Stadion Energa Gdańsk. – Instruktorzy dopasowują stopień trudności ćwiczeń do możliwości i oczekiwań grupy. Mamy nadzieję, że dzięki darmowym zajęciom wiele osób podniesie swoją sprawność fizyczną i kondycję przed latem i regularnie zacznie uprawiać sport. Teren wokół Stadionu pozwala „rozwinąć skrzydła” i trenować na profesjonalnym torze wrotkarskim. Przez cały rok odwiedzają nas miłośnicy biegania i jazdy na rolkach, jednak to właśnie wiosną i latem na torze jest najwięcej osób. Zapraszamy do odwiedzin i uczestnictwa w zajęciach.

W kwietniu 2016 harmonogram zajęć rolkarskich prezentuje się następująco:

Data:

Zakres warsztatów:

2 kwietnia

Podstawy jazdy na rolkach - Jak jeździć, żeby się nie przewrócić - prawidłowa postawa podczas jazdy na rolkach.

9 kwietnia

Podstawy jazdy na rolkach - Koordynacja ruchowa podczas jazdy - ćwiczenia na prawidłową koordynację oraz równowagę.

16 kwietnia

Podstawy jazdy na rolkach - Koordynacja ruchowa podczas jazdy - ćwiczenia na prawidłową koordynację oraz równowagę.

23 kwietnia

Podstawy jazdy na rolkach - Upadek może być bezpieczny - jak prawidłowo przewracać się na rolkach, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Co zrobić, kiedy już się przewrócimy, w jaki sposób poprawnie wstać.

30 kwietnia

Podstawy jazdy na rolkach - Jazda nie tylko po prostej - jak prawidłowo i dynamicznie skręcać podczas jazdy na rolkach.