Budujemy PGE ARENĘ Gdańsk na plaży - konkurs

29.07.2015
Sobotni konkurs to świetna zabawa dla najmłodszych, a dla dorosłych okazja do powrotu do wakacyjnych wspomnień z dawnych lat

PGE ARENA to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Gdańska, znany również na świecie W najbliższą niedzielę na plaży w Brzeźnie będzie można zobaczyć go w zupełnie nowych odsłonach – wszystko to za sprawą otwartego konkursu, którego uczestnicy będą wznosić piaskowe budowle odwzorowujące bursztynowy stadion.

– Chyba wszyscy pamiętamy z dzieciństwa budowanie zamków i fortec z piasku. Konkurs na plaży to świetna zabawa dla najmłodszych, a dla dorosłych okazja do powrotu do wakacyjnych wspomnień z dawnych lat – mówi Karolina Żurawska z PGE ARENY Gdańsk, która jest organizatorem konkursu. – Jednocześnie, uczestnicy będą mieli okazję odkryć w sobie smykałkę do projektowania i sprawdzić swoje umiejętności konstruktorskie. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych niezależnie od wieku, a w szczególności całe rodziny.

Wszystkie prace będą podlegały ocenie jury, w którym zasiądą osoby, znające gdański stadion od podszewki – pracownicy PGE ARENY Gdańsk. Kryteria brane pod uwagę, to przede wszystkim pomysłowość, estetyka wykonania oraz wyeksponowanie wyjątkowych cech stadionu. Dla najlepszych przewidziano nagrody – gry Monopoly edycja Gdańsk i wejściówki do FUN ARENY – zlokalizowanego na gdańskim stadionie, największego na Pomorzu, parku rozrywki, gdzie na laureatów będą czekać ekscytujące atrakcje w parku trampolin i na torze gokartowym.

Uczestnicy będą mieli 2 godziny na stworzenie od podstaw swoich budowli. Rozpoczęcie konkursu zaplanowane jest na godzinę 11, ale zapisy w wakacyjnym balonie PGE ARENY Gdańsk, zlokalizowanym w okolicy molo w Brzeźnie, będą prowadzone już od 10.40. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zapoznanie się i akceptacja regulaminu oraz odebranie od organizatora chorągiewki z numerem startowym, która pozwoli jurorom rozpoznać prace biorące udział w zabawie. O godzinie 13 jury obejrzy i oceni prace, a o 13.45 przy balonie PGE ARENY Gdańsk zostaną ogłoszone wyniki.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca (zgodnie z regulaminem, ocenie jury będą podlegały budowle zlokalizowane na plaży pomiędzy wejściem na molo, a wejściem numer 51), o zakwalifikowaniu drużyn do konkursu będzie decydowała kolejność zgłoszeń w wakacyjnym stanowisku PGE ARENY Gdańsk.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.