Asystent kibica mecz Polska - Czechy
09.11.2018
Polski Związek Piłki Nożnej zaprasza na międzynarodowy mecz Polska - Czechy w dniu 15 listopada 2018 r. na Stadionie Energa Gdańsk. Bramy stadionu zostaną otwarte o godzinie 16.00. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

O której godzinie mogę wejść na stadion?

Organizator sugeruje przybycie na stadion najwcześniej jak to możliwe, przy czym bramy stadionu będą otwarte dla widzów od godziny 16:00. W oczekiwaniu na mecz widzowie będą mogli posłuchać muzyki, a także zjeść posiłek w jednym z wielu punktów gastronomicznych.


Na bilecie znajdują się trzy bramy: 8, 10, 12. Którą wybrać?

Kibic dostanie się na stadion każdą z trzech bram. Sugerujemy jednak wybór bramy, która znajduje się najbliżej sektora oznaczonego na bilecie. Należy mieć na uwadze, że brama 8 (w pobliżu stacji SKM) może być szczególnie obciążona. W takiej sytuacji rekomendujemy przemieścić się do innej bramy lub spokojnie zaczekać w kolejce. Osobom, które planują dotrzeć na stadion od strony ul. Marynarki Polskiej rekomendujemy od razu wybór bramy 10.

wejścia

 

Jak dotrę na stadion? Bezpłatny zbiorowy transport publiczny.

Na stadion dotrzesz bez problemu korzystając z licznych środków transportu publicznego.

PZPN w porozumieniu z Miastem Gdańsk oraz Operatorem Stadionu Energa Gdańsk zapewnił wszystkim posiadaczom biletów na mecz prawo do bezpłatnego przejazdu autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk od godziny 14:30 w dniu meczu do godziny 22:30.

Należy mieć na uwadze, że głównym środkiem transportu do stadionu i powrotu z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo.

Odjazdy pociągów SKM (czas przejazdu 6 minut):

Stacja Gdańsk Główny w kierunku Gdańsk Stadion - Expo: 15:30, 15:54, 16:18, 16:42, 17:06, 17:30, 17:40

Stacja Gdańsk Stadion - Expo w kierunku Gdańsk Główny 20:05, 20:15, 20:25, 20:44, 21:03, 21:22, 21:41

Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach „Gdańsk Stocznia” i „Gdańsk Nowe Szkoty”!

mapka polska czechy rozkłąd jazdy

Pozostałe informacje transportowe:

Linia tramwajowa 7 i 10 będzie funkcjonować na stałej trasie i według normalnego rozkładu jazdy do godziny 19.45. Po zakończeniu meczu nie będą odjeżdżać żadne tramwaje z okolic stadionu! Do odwołania wstrzymany zostanie w obu kierunkach ruch tramwajowy na ul. Marynarki Polskiej, na odcinku Nowy Port – Węzeł Kliniczna.

Dojazd do Stadionu wzmocniony zostanie dodatkowymi autobusami linii 158 z przystanku Wrzeszcz PKP o godzinach: 16:53, 17:03, 17:13, 17:33.

Po zakończeniu meczu (ok. godz. 19:45) zostanie uruchomionych dodatkowych 8 kursów na liniach autobusowych 148 w kierunku Żabianki SKM oraz linii 158 w kierunku Wrzeszcza PKP. Autobusy odjadą ze specjalnego przystanku zlokalizowanego w ciągu ul. Uczniowskiej, na wysokości posesji nr 25, przy wyjściu ze Stadionu. Dodatkowe 2 kursy na linii autobusowej nr 158 w kierunku Stogi uruchomione zostaną zaraz po meczu. Przystanek odjazdowy to Stadion Energa Gdańsk na ul. Marynarki Polskiej.

Rozkład jazdy autobusów i tramwajów z przystanku Stadion Energa Gdańsk dostępny na stronie http://www.ztm.gda.pl/rozklady/przystanek-22777.html


Uwaga!

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.p


Samochód

Organizator sugeruje skorzystanie z bezpłatnego zbiorowego transportu publicznego. Jeśli nie posiadasz dla swojego pojazdu specjalnej karty parkingowej PZPN lub komercyjnego biletu parkingowego na jeden z dwóch dostępnych parkingów nie przyjeżdżaj samochodem w okolice Stadionu Energa Gdańsk (wjazdówki do zakupienia na stronie  WWW: https://bilety.laczynaspilka.pl/koszyk/mecz/parking-pn0919/indywidualne.html

W dniu meczu nie będzie możliwości zakupu biletu parkingowego przy stadionie. Po przybyciu do Gdańska, możesz również skorzystać z bezpłatnych parkingów miejskich, z których za pomocą komunikacji miejskiej lub pieszo dotrzesz na stadion. Zwróć również uwagę na kierunki dojazdu do odpowiednich parkingów.

Wjazd na teren przy Stadionie w dniu meczu zostanie ograniczony tylko dla posiadaczy biletów oraz akredytacji. Zamknięcie nastąpi w godzinach 16.00 do odwołania (najpóźniej do godz. 23.00) przy wjeździe na ulicę Żaglową od ul. Marynarki Polskiej oraz przy wjeździe na ulicę Pokoleń Lechii Gdańsk od strony wiaduktu oraz Letnicy.

Uwaga! Pamiętaj aby bilet parkingowy mieć przygotowany i umieszczony w widocznym miejscu (za przednią szybą samochodu lub zawieszona na lusterku) już w momencie wjazdu w strefę zamkniętą.

mapka polska czechy


Bilety na mecz (kontrola)

Stewardzi będą sprawdzali zgodność dokumentu tożsamości z danymi zapisanymi na bilecie. Dane zawarte na bilecie nie podlegają zmianie. Bilet należy przechowywać w bezpiecznym miejscu. Utracone, zniszczone lub skradzione bilety nie będą wydawane ponownie. Bilet może być skontrolowany wielokrotnie podczas pobytu na stadionie, dlatego należy go zachować przez cały czas, aż do końca imprezy. W przypadku trudności ze znalezieniem sektora lub miejsca należy skorzystać z pomocy stewardów. Zabronione jest blokowanie przejść na promenadzie, przejściach czy schodach.

Przed rozpoczęciem meczu należy zająć miejsce na trybunie. Stewardzi będą zwracali na to szczególną uwagę.

Uwaga! Bilet uprawnia do jednorazowego wejścia na teren wydarzenia.

 

Bilety na mecz (sprzedaż)

Jeśli bilety nie zostały dotychczas wyprzedane, pozostają dostępne na stronie https://bilety.laczynaspilka.pl/ praktycznie do momentu rozpoczęcia meczu. Należy mieć na uwadze, iż stacjonarna sprzedaż biletów nie będzie prowadzona w otoczeniu stadionu, ani w żadnym innym punkcie miasta.


Bilety na mecz (punkty obsługi)

W otoczeniu stadionu (w budynku AMBER EXPO oraz w pobliżu bramy 10) oraz na samym stadionie (w okolicy bramy 8 – Pawilon kasowy nr 1) zostaną utworzone specjalne punkty obsługi kibiców w kwestiach związanych z biletami (m.in aktualizacja danych na biletach, problemy z kodem kreskowym itp.). W ww. punktach nie będzie prowadzona sprzedaż biletów.


Bezpieczeństwo

Należy pamiętać, iż przechodząc przez którąkolwiek ze stref kontroli i następnie wychodząc kibic nie będzie uprawniony do powrotu. Prosimy mieć na uwadze, że w celu uzyskania dostępu na stadion, każdy widz, niezależnie od wieku, musi okazać ważny bilet. Personel pilnujący wejść może skontrolować zarówno kibiców oraz ich bagaż. Lista przedmiotów zabronionych oraz regulamin imprezy  i stadionu zostaną wywieszone na bramach wejściowych na obiekt.

zabronione przedmioty


Regulamin imprezy masowej z dokładną listą zabronionych przedmiotów dostępny jest tutaj: https://goo.gl/rj1h6s.
Wszelkie podejrzane zachowania czy też pakunki pozostawione bez opieki należy niezwłocznie zgłaszać stewardom lub Policji. W przypadku ogłoszenia komunikatu o ewakuacji / zakończeniu imprezy, należy spokojnie udać się w stronę najbliższego dostępnego wyjścia. Należy wykonywać polecenia stewardów i spikera imprezy.


Dzieci

Każda osoba bez względu na wiek musi posiadać ważny bilet. Rodzice ponoszą pełną odpowiedzialność za dzieci oglądające mecz. Organizator udostępni specjalne opaski dla dzieci z możliwością wpisania danych kontaktowych rodzica lub opiekuna (opaski dostępne będą przy bramkach wejściowych na stadion – tzw. kołowrotach). W sytuacji zagubienia dziecka, należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższym stewardem.

opaska dla dziecka


Kibice z niepełnosprawnościami

Dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi – poruszających się na wózkach udostępnione zostaną miejsca na parkingu P5, na który wjazd jest możliwy od ul. Marynarki Polskiej w pobliżu bramy 10. Dostęp na parking jest możliwy wyłącznie na podstawie karty parkingowej PZPN. Karty parkingowe można rezerwować razem z biletem na stronie https://bilety.laczynaspilka.pl/
Osoby niewidome lub niedowidzące będą mogły skorzystać ze stadionowego systemu audiodeskrypcji przy pomocy własnych telefonów komórkowych (wyposażonych w radio i słuchawki). Wystarczy nastawić radio na częstotliwość 92,9 MHz. Wszyscy kibice w każdej sytuacji mogą zwrócić się o pomoc i asystę stewardów stadionowych.

 

Jakie dokumenty należy zabrać ze sobą?

Bilet i ważny dokument tożsamości (np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja szkolna, studencka).


Czy mogę zabrać ze sobą plecak lub inny bagaż?

Organizator stanowczo odradza zabierać ze sobą jakiekolwiek przedmioty (poza np. szalikiem, telefonem, portfelem, kluczami itp.), a w szczególności przedmioty określone jako zabronione. Nie należy zabierać ze sobą na mecz toreb / walizek / plecaków, których sprawdzanie może opóźniać wejście na stadion.


Czy osoba niepełnoletnia potrzebuje opiekuna, aby wejść na mecz?

Tak, osoby do lat 13 mogą wejść na mecz tylko pod opieką osoby pełnoletniej.

 

Czy na teren stadionu będzie można wnieść jakiekolwiek napoje?

Nie. Zakup napojów będzie możliwy w licznych kioskach gastronomicznych.


Czy na teren stadionu można wnosić aparaty fotograficzne i kamery video?

Stewardzi mogą odmówić wniesienia na teren imprezy oraz zabronić używania w trakcie meczu profesjonalnej kamery video lub profesjonalnego aparatu fotograficznego. Dotyczy to wyłącznie wielkogabarytowych / fotoreporterskich urządzeń rejestrujących dźwięk i/lub obraz z długim, wymiennym obiektywem.

aparaty


Infolinia operatora stadionu.

Odpowiedzi na dodatkowe pytania kibiców dot. meczu Polska - Czechy można uzyskać za pomocą infolinii uruchomionej przez operatora Stadionu Energa Gdańsk (nr tel. +48 58 76 88 555 / godz. 10:00 – 16:00, w dniu meczowym w godz. 10:00-18:00).


REGULAMIN IMPREZY MASOWEJ DO POBRANIA: 

913-PL_REGULAMIN_IMPREZY_MASOWEJ_EN_GROUND_REGULATIONS (9.52 MB)

ASYSTENT KIBICA DO POBRANIA:

Asystent Kibica v2 (3.75 MB)