W charytatywnym meczu #PodajDalej zwyciężyli najmłodsi
29.05.2018
To było wyjątkowe popołudnie na Stadionie Energa Gdańsk. W Letnicy spotkały się drużyny Przyjaciół Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci i reprezentacja Telewizji Polskiej. Na boisku kibice mogli oklaskiwać swoich ulubionych, sportowców artystów i dziennikarzy. Po wyrównanej walce triumfowała ekipa Przyjaciół.

Na boisku nie było przebacz. Obie drużyny miały jasno określony cel – zwycięstwo. Na zielonej murawie zmierzyły się ze sobą gwiazdy, zaś na ławkach trenerskich doszło do niemniej ciekawego pojedynku. Naprzeciwko siebie stanęli Bogusław Kaczmarek, wybitny trener klubów Ekstraklasy m.in. Lechii Gdańsk, Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, pracujący również jako asystent Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski. Drużynę TVP poprowadził zaś doświadczony dziennikarz sportowy Rafał Patyra.

Miłośnicy sportu mogli podziwiać na boisku gwiazdy sportu. W zespole Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci znaleźli się Paweł Wszołek z Queens Park Rangers, a także byli zawodnicy Lechii Gdańsk Tomasz Dawidowski i Piotr Wiśniewski, czy Marcus da Silva z Arki Gdynia. Ponadto w barwach Przyjaciół wystąpił mistrz olimpijski z Pekinu Adam Korol, koszykarz Mateusz Ponitka, czy siatkarz Wojciech Grzyb. Drużyna TVP przyjechała na Stadion Energa Gdańsk z komentatorem sportowym Tomaszem Jasiną i dziennikarzem Mariuszem Jankowskim w składzie.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia. Drużyna Przyjaciół Hospicjum w pierwszych minutach otrzymała rzut karny. Jednak jeden z zawodników zespołu Przyjaciół nie wykorzystał popularnego wapna. Kibice w pierwszej połowie zobaczyli tylko jedną bramkę. Jej autorem był ulubieniec trybun gdańskiego stadionu – Piotr Wiśniewski. Były gracz Lechii po indywidualnej akcji w stylu Diego Maradony dał ekipie Przyjaciół prowadzenie. W drugiej połowie padły dwa gole. Oba trafienia zdobyli zawodnicy drużyny Przyjaciół Hospicjum.

Wizyta na Stadionie Energa Gdańsk była dla kilku piłkarzy niezwykłym przeżyciem. Jednym z takich graczy był Paweł Wszołek, gracz londyńskiego Queens Park Rangers, dla którego obiekt w Letnicy jest miejscem szczególnym.

- Miałem przyjemność grać na tym stadionie w barwach Polonii. Od dziecka bliska jest mi Lechia, dlatego jeśli czas pozwala staram się tu bywać jak najczęściej. Dzisiejszy mecz na rzecz Hospicjum to fantastyczna inicjatywa. Uważam, że takie akcje warto wspierać i bardzo się cieszę z zaproszenia na dzisiejszy mecz – mówi Paweł Wszołek.

Drużyna TVP przyjechała na mecz z silnym postanowieniem, by przywieść znad morza okazały puchar. Boisko zweryfikowało jednak ambitne plany telewizyjnej drużyny. Jak zwracał uwagę Tomasz Jasina, jeden z zawodników TVP, zespół pod wodzą Rafał Patyry bardzo lubi rozgrywać takie mecze.

- Chętnie bierzemy udział w tego typu imprezach okolicznościowych. Staramy się na boisku spełniać pewne reguły taktyczne. Chcemy zawsze pokazać się z dobrej strony, wielu z graczy posiada olbrzymi talent. Rafał Patyra ich wyłuskuje do naszej ekipy, jeśli ktoś jest dobry to na pewno znajdzie w niej miejsce. Dla naszego trenera liczy się talent i chęć do pracy – opowiadał Tomasz Jasina.

Mecz Charytatywny nie był jedyną atrakcją jaka czekała na kibiców podczas wydarzenia. Najmłodsi podczas przedmeczowego festynu mogli skorzystać z dmuchanych atrakcji, lub pobawić się przy grach planszowych.

Pozytywnych wrażeń i emocji nie brakowało zarówno na boisku jak i poza nim.

 

 

 

 

 

4240