Trwa regeneracja murawy na Stadionie Energa Gdańsk
29.05.2018
Rozpoczęły się zabiegi pielęgnacyjne i regeneracyjne murawy na Stadionie Energa Gdańsk.

Nawierzchnia - naturalna murawa hybrydowa, gdzie zainstalowana jest mata ze sztuczną trawą, która stanowi 3 proc. zadarnienia - doskonale stabilizuje podłoże dzięki czemu świetnie radzi sobie z natężeniem treningów, meczów i innych imprez komercyjnych. Wszystkie prace zakończą się w ciągu kilku tygodni, aby obiekt był w pełni gotowy na rozpoczynający się 20 lipca 2018 r. nowy sezon rozgrywek Ekstraklasy.

- W ramach zabiegów rekultywacyjnych naturalna trawa zostanie poddana skaryfikacji i aeracji, zostanie także wypiaskowana, a następnie zostanie dosiana nowa mieszanka nasion trawy najwyższej jakości. Uzupełnione zostaną także ewentualne nierówności i ubytki - mówi Krzysztof Puzio, groundsman z firmy Trawnik Producent, który na co dzień opiekuje się murawą na Stadionie Energa Gdańsk.

Stadion Energa Gdańsk ma jedną z najlepiej wyposażonych płyt boiska w całej Ekstraklasie. Od blisko 2 lat piłkarze rozgrywający mecze na tym obiekcie, korzystają z nowoczesnej murawy hybrydowej, spełniającej wyśrubowane normy UEFA, standardy niemieckiej Bundesligi i polskiej Ekstraklasy. Od początku funkcjonowania obiektu, murawa korzysta także z glikolowego systemu podgrzewania. Na wyposażeniu obiektu znajdują się też specjalistyczne lampy asymilacyjne, które dodatkowo dbają o stan murawy zimą i w okresach bardzo intensywnej eksploatacji.

IMG_0601
4238