Ruszyły zapisy do biegu Gdańsk Na Piątkę w ramach 4. Gdańsk Maratonu
16.02.2018
Wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia, a 5-kilometrowa trasa po raz kolejny przebiegnie m.in. wokół Stadionu Energa Gdańsk.

Bieg Gdańsk na Piątkę odbędzie się już po raz drugi. W ubiegłym roku wzięło w nim udział 258 osób. Najlepszy wynik kobiecy to 17 minut 32 sekundy, a męski 15 minut i 50 sekund.

W stawce uczestników znalazła się kolorowa, 30-osobowa grupa pań, które do startu przygotowywały się razem z Natalią Wodyńską Stosik, czyli popularną TriMamą, która wielokrotnie prowadziła treningi na Stadionie Energa Gdańsk. Dla większości z uczestniczek, był to pierwszy start w imprezie biegowej. Trenowały do niej kilka tygodni.

- Jestem absolutnie pod wrażeniem. To było niesamowite! Mój najpiękniejszy start, bo łączony razem z trzydziestoma dziewczynami. Nasze serce, nasza motywacja, od dziesięciu tygodni spotykałyśmy się na treningach. Wstawałyśmy w niedziele rano, zaczynałyśmy zimą więc był mróz, śnieg. Wszystkie motywowałyśmy się wzajemnie. Dołączyły dziewczyny, które nigdy nie biegały, które chciały zrobić coś dla siebie, które bały się tego pierwszego kroku. Wspaniała impreza dla nasz wszystkich, później pobiegną też nasze dzieci. Jestem dumna i szczęśliwa z ich osiągnięć! – podsumowała start TriMama.

Trasa tegorocznego biegu rozpocznie się przy centrum konferencyjno-wystawienniczym Amber Expo i przebiegnie wokół Stadionu Energa Gdańsk, a następnie wzdłuż ulic Uczniowskiej, Marynarki Polskiej i Żaglowej.

Formularz rejestracyjny znajduje się tutaj.