Przekazano fragment elewacji Stadionu wylicytowanego na rzecz WOŚP
23.02.2018

W drugą niedzielę stycznia świętowaliśmy w Polsce karnawał dobrych serc podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pan Maciej Wallerand odwiedził Stadion Energa Gdańsk, by odebrać wyjątkową pamiątkę - wylicytowany na aukcji w ramach WOŚP fragment poliwęglanowego poszycia stadionu w Letnicy.

Pan Maciej odebrał poliwęglan z rąk Prezesa Zarządu Areny Gdańsk Operator Tomasza Niskiego. Jak sam podkreślał zdobyta na aukcji pamiątka ma dla niego szczególne znaczenie. Zwycięzca licytacji to wnuk jednej z legend gdańskiej piłki ręcznej – Leona Walleranda, trenera i wychowawcy wielu pokoleń szczypiornistów Wybrzeża.

Podczas spotkania na stadionie wnuk wybitnego szkoleniowca opowiadał o związkach jego dziadka z miejscem na, którym stoi obiekt w Letnicy. Na miejscu gdzie dziś stoi Stadion Energa Gdańsk przed powstaniem obiektu znajdowały się ogródki działkowe, zaś posiadaczem jednej z działek był Leon Wallerand. Jak wyjaśniał jego wnuk, ogródek z altanką znajdował się w miejscu, w którym dziś znajduje się jedna z połów boiska.

Dzięki otwartemu sercu Pana Macieja w rodzinie znalazł się ponownie fragment miejsca, z którym dla niego i jego bliskich wiąże się wiele wspomnień.

Fragment elewacji Stadionu przekazany na aukcję WOŚP