I Międzynarodowy Kongres Rynek Sportu XXI wieku
23.03.2018
Zakład Zarządzania w Sporcie AWFiS w Gdańsku wraz ze Stadionem Energa Gdańsk zapraszają do udziału w pierwszym międzynarodowym Kongresie o charakterze interdyscyplinarnym, którego motywem przewodnim będą nowe trendy w ekonomii i zarządzaniu, organizacji imprez masowych oraz prawa na rynku sportu.

Kongres odbędzie się w dniach 24-25 maja 2018 r. w Gdańsku wpisując się w obchody 50-lecia Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i będzie wydarzeniem otwierającym Jubileusz Uczelni. Kongres dedykowany jest gremium naukowemu i praktykom. Podczas tego wydarzenia będzie można wymieniać poglądy, wyniki badań i doświadczenia, które posłużą do dalszych inspirujących wniosków, pogłębiających wiedzę podmiotów krajowych i międzynarodowych.

Do 31 marca czekamy na Państwa rejestrację, a do 15 kwietnia na zgłoszenia artykułów do recenzji i publikacji od Przedstawicieli Świata Nauki. Na dokonanie opłat konferencyjnych macie Państwo czas do 30 kwietnia b.r.

Kontakt: international.sport.congress@awf.gda.pl.


Do wspólnej dyskusji zostali zaproszeni: Czesław Lang, Mateusz Kusznierewicz, Dariusz Michalczewski, Artur Siódmiak, Jerzy Dudek, Diego Valdes, Adam Giersz, Marcin Animucki, Andrzej Strejlau, Jerzy Dudek, Michał Probierz, Czesław Michniewicz, Piotr Stokowiec, Robert Podoliński, Radosław Michalski.

W czwartek, pierwszego dnia konferencji, prelegenci postarają się znaleźć odpowiedzi na pytania:
- Jakie są aktualne trendy w kształtowaniu prawa i polityki podatkowej wobec sportu i jego digitalizacji;
- Jakie wyzwania dla efektywności ekonomicznej rynku sportu niesie profesjonalizacja i komercjalizacja;
- Dlaczego drużyny polskiej Ekstraklasy nie są uczestnikami Ligii Mistrzów i innych pucharów? Czy jest to kwestia finansowa, transferowa, czy
organizacyjna?
- Jak wykorzystać wiedzę i potencjał mistrzów w biznesie, koniec kariery sportowej - co dalej? a wspólnie z zespołem Redakcji Sportowej Radia Gdańsk - Czy spółki Skarbu Państwa, jednostki samorządu i podmioty publiczne powinny uczestniczyć w finansowaniu prywatnych klubów i komercyjnych przedsięwzięć sportowych? Czy miasta powinny uczestniczyć w sponsoringu sportowej Spółki Akcyjnej?

Z kolei w piątek, 25 maja Komitet Naukowy I Kongresu Rynku Sportu XXI w., JM Rektor AWFiS w Gdańsku, Zakład Zarządzania w Sporcie oraz Dziennikarze Działu Sportowego Radia Gdańsk chcąc aktywnie kształtować rzeczywistość ZAPRASZAJĄ na  Otwartą Debatę Lokalną, dostępną dla wszystkich zainteresowanych (sportowców, menadżerów, działaczy sportowych i samorządowców, pracowników NGO, nauczycieli WF) bez opłat i obowiązku wcześniejszej rejestracji.

- Czy spółki Skarbu Państwa, jednostki samorządu i podmioty publiczne powinny uczestniczyć w finansowaniu prywatnych klubów i komercyjnych przedsięwzięć sportowych? Czy miasta powinny uczestniczyć w sponsoringu sportowej Spółki Akcyjnej? 

Patronatem honorowym zaszczycili nas Minister Sportu i Turystyki, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, także Marszałek Województwa Pomorskiego P. Mieczysław Struk, Wojewoda Pomorski P. Dariusz Drelich oraz Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa SA.

Głównymi parterami KongresuGrupa Lotos SA i Port Gdynia.

Do grona partnerów należą również BMW Zdunek, Superbet zakłady bukmacherskie, AiCOACH , Modern Forms, Amber Sky, Be 7, Energa Stadion, Kancelaria Lex Sport, Ziaja. Partnerem technicznym My Taxi.

MKRS plakat

Zapraszamy również do śledzenia profilu Facebook, a także na stronie internetowej Uczelni www.awf.gda.pl. W powyższych serwisach systematycznie dodawane są informacje o Kongresie.