Finał akcji Dokop trenerowi, pomóż dzieciakowi
23.05.2018
Za nami finał akcji Dokop Trenerowi, pomóż dzieciakowi. Dzięki waszej hojności i ogromnemu zaangażowaniu, udało się zebrać ponad 12600 złotych, za które Fundacja Hospicyjna zakupi niezbędny sprzęt medyczny dla swoich podopiecznych.

W ubiegłą niedzielę, w zamian za przekazane datki, trenerzy active life przebiegli 100 kilometrów, przejechali 400 kilometrów na rowerach i wykonali kilka tysięcy powtórzeń różnych ćwiczeń fizycznych, a na koniec skoczyli na bungee z 90 metrów. Wszystko to przy gorącym dopingu gdańszczan, którzy przyszli tego dnia na Stadion Energa Gdańsk wesprzeć trenerów i zastąpić ich w niektórych zadaniach podczas happy hours.

Środki, które udało się zebrać dzięki akcji, zostaną przeznaczone na zakup ssaków stacjonarnych i przenośnych, a jeśli pozwoli na to zebrana kwota, również koncentratorów tlenu, z których okresowo korzysta nawet połowa małych podopiecznych Hospicjum. Dzieci, które są pod naszą opieką wymagają pomocy specjalistycznej aparatury każdego dnia. Ich życie jest zależne od dostępu do aparatów umożliwiających odżywianie i oddychanie. Od swoich rodziców, rehabilitantów i lekarzy, słyszą często: nie poddawaj się, dasz radę, jeszcze trochę. Swoim uporem i motywacją biją na głowę nawet najwytrwalszych trenerów.