FUN ARENA - biznes i rozrywka w jednym - rozmowa z Moniką Jóźwik
13.04.2018
Sport i widowiska artystyczne to nie jedyne atrakcje, jakie czekają na gości Stadionu Energa Gdańsk. Odwiedzający obiekt w Letnicy mogą także skorzystać z paintballa elektronicznego, poskakać na trampolinach, czy wydostać się z escaperoomu. To tylko cześć z wielu atrakcji, jakie czekają na odwiedzających FUN ARENĘ, o której opowiada Monika Jóźwik koordynator ds. atrakcji zarządcy Stadionu.

Wszystkie idee zawsze powstają z marzeń. Powiedz jak zrodził się pomysł stworzenia FUN ARENY na Stadionie Energa Gdańsk?

FUN ARENA to centrum rekreacyjno-sportowe, które powstało na sporej powierzchni, blisko 9 tys. metrów kwadratowych. Ideą było stworzenie miejsca codziennej rozrywki i rekreacji dla każdego. Skupiamy atrakcje dla dzieci, młodzieży, rodzin, oraz osób dorosłych i w założeniu są to atrakcje, które powinny wyzwalać pozytywne emocje.

Gdy rozmawiamy o atrakcjach FUN ARENY, na co szczególnie warto zwrócić uwagę odwiedzając to miejsce?

Atrakcje są dopasowane do różnych grup wiekowych. Z naszych obserwacji wynika, że odwiedzający niezwykle chętnie korzystają z gokartów, a także z Zoltara, czyli paintballa elektronicznego. Posiadamy również Movement Arenę, gdzie znajduje się park trampolin, oraz istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć gimnastycznych, czy tanecznych. Ponadto nasi goście mogą wziąć tam również udział w treningach parkour i kalisteniki. Głównie do najmłodszych skierowana jest Playground Arena z powierzchnią około 1500 metrów kwadratowych. Sporym zainteresowaniem cieszą się również samochody zdalnie sterowane, czyli Planeta RC, a także zwiedzanie stadionu z przewodnikiem. Najbardziej lubię Escaperooms, ponieważ pozwalają się zintegrować, a do to tego jest to rozrywka, podczas, której trzeba wysilić szare komórki. Bardzo dobrze czuję się również na Zoltarze, który pozwala się fantastycznie odprężyć, to ciekawa forma rozrywki, inna niż wszystkie. Lubię też park trampolin, to dobra forma wypoczynku, zwłaszcza w gronie znajomych.

Mówimy o ofercie skierowanej do dzieci, młodzieży, rodzin. Jakie atrakcje są dedykowane gościom biznesowym?

Atrakcje FUN ARENY często wybierane są jako uzupełnienie spotkań biznesowych. Najczęściej są to escaperoomy, gdzie grupa od dwóch do pięciu osób zamykana jest w pomieszczeniu, z którego musi się wydostać - ma na to godzinę, rozwiązując różne zagadki, szukając wskazówek. Jest to też dobra okazja dla managera, by zaobserwować jak zachowują się jego pracownicy, czy współpracują ze sobą, czy ktoś charakteryzuje się cechami lidera. Taka gra pomaga również kształtować ścieżki zawodowe. Zainteresowaniem wśród tej specyficznej grupy gości, jakimi są klienci biznesowi cieszą się również gokarty. Odwiedzający odnajdują się również na paintballu elektronicznym i kolei tyrolskiej.

Na Stadionie Energa Gdańsk można się bawić, oglądać mecze, koncerty, ale również można go zwiedzać. Co, na tle innych tego typu obiektów, wyróżnia stadion w Letnicy w kwestii zwiedzania?

To, co nas wyróżnia na tle innych obiektów to muzeum Lechii Gdańsk z wieloma eksponatami. Nie tylko można zobaczyć tam pamiątki związane tylko z piłką nożną, ale również z drużyną rugby, czy innymi sekcjami, które łączy dziedzictwo Lechii. Posiadamy również kaplicę ekumeniczną, która jest interesująca dla zwiedzających.

Czy zwiedzanie Stadionu nadal jest atrakcją dla gdańszczan i turystów?

Cały czas gościmy tłumy zwiedzających na naszym obiekcie. Dołączyliśmy do programu Karty Mieszkańca w Gdańsku, dzięki czemu gdańszczanie mogą odwiedzać nasz obiekt na podstawie karty za darmo i często korzystają z tego przywileju. Organizujemy chociażby tematyczne zwiedzanie – ostatnio, z okazji Wielkanocy, pochowaliśmy na trasie zwiedzania czekoladowe jajka. Zabawa polegała na odnalezieniu jak największej ich ilości na Stadionie. Tego typu akcje sprawiają, że stadion cały czas jest chętnie odwiedzany nie tylko przez kibiców piłkarskich.

 

Rozmawiał Paweł Plecha