80 tysięcy złotych na cel społeczny z aukcji podczas 1. Stadionowego Balu Karnawałowego
23.02.2018
Wszystkie środki wesprą plany reaktywacji przedszkola przy Parafii Św. Anny i Joachima w Gdańsku Letnicy

Ponad 80 tysięcy złotych zebrano podczas pierwszego charytatywnego Balu Karnawałowego, który odbył się w ubiegły piątek na Stadionie Energa Gdańsk.

Wszystkie środki, zgromadzone dzięki licytacji i kweście podczas wydarzenia, wesprą plany reaktywacji przedszkola przy Parafii Św. Anny i Joachima w Gdańsku Letnicy. Placówka ta została utworzona zaraz po wojnie, w 1945 roku i prowadziły ją siostry Pallotynki. W 1963 roku przedszkole zostało przejęte przez władze państwowe i po kilku latach rozwiązane. Jego reaktywacja to ambitny plan księdza Zbigniewa Drzała, proboszcza parafii, który upatruje w niej kolejną szansę rozwoju Letnicy, najmniejszej pod względem liczby mieszkańców, dzielnicy Gdańska.

Na gości zgromadzonych w ten styczniowy wieczór na terenie Atom Clubu czekała moc atrakcji, takich jak pokazy tańca i barmańskie, kolacja inspirowana tradycyjnymi daniami polskimi i kaszubskimi, a także multimedialne podsumowanie ubiegłego roku na stadionie oraz zapowiedź inwestycji na terenach przystadionowych, której realizacja niedługo się rozpocznie. Kulminacyjnym punktem programu była jednak licytacja przedmiotów przekazanych przez osoby związane z polskim sportem i nie tylko. Znalazły się wśród nich takie perełki, jak piłka i koszulka Lechii Gdańsk z autografami zawodników, plastron żużlowy Oskara Fajfera, koszulki reprezentantów Polski w piłce ręcznej, czy piłka koszykarskiej reprezentacji Polski.

Rekord cenowy pobito przy sprzedaży rękawic bokserskich Dariusza Michalczewskiego. Dariusz Michalczewski to pochodzący z Gdańska zdobywca mistrzowskich pasów prestiżowych federacji bokserskich WBO, WBA i IBF. W trakcie kariery popularny Tiger odniósł 48 zwycięstw w 50 walkach, w tym 40 raz zwyciężał rywali przez nokaut. Kwota, za jaką sprzedano parę karmazynowo-czarnych rękawic mistrza, to 10 tysiecy złotych.

Podziękowanie