28/05/2017
18:00

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin

36. kolejka Ekstraklasy

button bilet onl

Biało-Zieloni wchodzą w ostatnią prostą sezonu, przed gdańszczanami arcyważny pojedynek z Pogonią Szczecin na Stadionie Energa Gdańsk. Stawką tego spotkania będą przepustki do europejskich pucharów.

Podopieczni Piotra Nowaka od początku występów w grupie mistrzowskiej nie stracili jeszcze bramki. W ataku piłkarze z gdańska radzą sobie jednak ze zmiennym szczęściem. Bardzo dobre występy, jak przeciwko Jagiellonii przeplatają słabszymi, jak w pojedynkach z Koroną i Lechem. 

Dobrze prezentuje się obrona Lechii dowodzona przez doświadczonego Dusana Kuciaka. Bramkarz gdańskiej drużyny to jedno z najważniejszych wzmocnień jakiego dokonał gdański klub na przestrzeni ostatnich lat. Kibice mogą być również zadowoleni z postawy jego kolegów z obrony. Jakub Wawrzyniak, Mario Maloca, dają drużynie dużo komfortu. Solidnie przed meczem z Portowcami prezentuje się również linia pomocy Biało-Zielonych. Wysoką formą błyszczy Simeon Sławczew, który wyrasta na jednego z liderów nie tylko Lechii, ale również reprezentacji Bułgarii. Mnóstwo serca na boisku zostawia także Sławomir Peszko. Skrzydłowy gdańszczan jest piłkarzem, którego indywidualne rajdy mogą odmienić losy meczu. Należy pamiętać jednak, że szczecinianie również posiadają własne atuty.

Liderem Pogoni jest Adam Frączczak, zawodnik szczecinian ma na swoim koncie aż 12 bramek, co czyni go najskuteczniejszym piłkarzem w ekipie Kazimierza Moskala. Ponadto sympatycy Portowców będą liczyli na Spasa Deleva bułgarski gracz podobnie jak Simeon Sławczew jest jednym z liderów zarówno swojej klubowej drużyny jak i reprezentacji Bułgarii.

Szczecinianie są drużyną, która bardzo przeciętnie radzi sobie w meczach wyjazdowych, jedynie 3 zwycięstwa, 6 remisów i 9 porażek, nie może nastrajać optymistycznie kibiców Pogoni przed wizytą w Gdańsku. Dodajmy, że Biało-Zieloni to drużyna, która fenomenalnie radzi sobie na własnym boisku. Lechia na Stadionie Energa Gdańsk wygrała 14 meczy, 2 zremisowała i 2 przegrała. Pod względem wygranych u siebie, gdańszczanie są najlepszą drużyną w lidze. 

Mecz Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin odbędzie się w niedzielę 28 maja o godz. 18.00 na Stadionie Energa Gdańsk.

Autor: Paweł Plecha

Newsletter

Formularz kontaktowy