Lechia Gdańsk - Korona Kielce

14. kolejka Ekstraklasy

button bilet onl

Poniedziałkowe popołudnie po raz kolejny dostarczy kibicom Lechii sporych emocji. Na Stadion Energa Gdańsk przyjedzie Korona Kielce.

Dla Biało-Zielonych ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem rywalizacji z silnymi rywalami. Na wyjeździe z Legią i przed własną publicznością z Lechem. Pierwsze spotkanie było dość nierówne, po słabszej pierwszej połowie z Legią gdańszczanie przegrywali jedną bramką. Druga połowa była już lepsza w wykonaniu podopiecznych Adama Owena, jednak Biało-Zielonym nie udało się wykorzystać boiskowej przewagi.

Prawdziwą wisienką na torcie było spotkanie Lechii z Lechem. Kibice zobaczyli kapitalne widowisko, które zakończyło się remisem 3:3. Jedną z bramek zdobył fenomenalnie dysponowany Marco Paixao, to na nim może spoczywać również ciężar zdobywania goli w meczu z Koroną. Z dobrej strony zaprezentował się również Błażej Augustyn, który w ostatnich spotkania grał nierówno. Przed meczem z Kielczanami Biało-Zieloni mają w dorobku 14 punktów, i tracą do poniedziałkowych rywali 5 oczek.

Kielczanie w rundzie jesiennej spisują się bardzo dobrze na własnym boisku. Wszystkie dotychczasowe zwycięstwa zawodnicy Gino Lettieriego odnieśli na swoim stadionie. Na wyjeździe Korona pozostaje jeszcze bez zwycięstwa. W delegacji kielczanie nie zdobywają również bramek. W sześciu spotkaniach zdobyli ich zaledwie cztery tracąc aż siedem.

Początek meczu Lechia Gdańsk - Korona Kielce w poniedziałek o godz. 18.00 na Stadionie Energa Gdańsk.

Autor: Paweł Plecha