01/06/2014

Dzień Dziecka - "Gdańsk Dzieciom"

Dzień Dziecka - "Gdańsk Dzieciom"

Ponad 70 atrakcji dla dzieci, a w tym scena z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami muzycznymi i tanecznymi, pokazy sportowe, animacje artystyczne, wielkie dmuchańce, nowoczesne i historyczne środki komunikacji miejskiej, wielkogabarytowe gry planszowe i koncert Dawida Kwiatkowskiego! To wszystko przygotowano dla dzieci w dzień ich święta na stadionie. Do wspólnej zabawy zapraszają: Prezydent Miasta Gdańska, ZKM Gdańsk, PGE ARENA Gdańsk oraz jako partner główny imprezy -  Grupa GPEC.

W tym roku PGE ARENA łączy atrakcje przygotowane dla dzieci z Dniem Otwartym Stadionu. Tym samym Operator przygotowuje się na przyjęcie blisko 100 tysięcy gości. Każda z tych osób będzie mogła znaleźć dla siebie coś ciekawego w przygotowanym programie, który liczy ponad 70 atrakcji! W przygotowanie Dnia Dziecka włączyli się również jako partner główny Grupa GPEC i sponsor tytularny stadionu - PGE Polska Grupa Energetyczna.

Zdrowo i mądrze!

Grupa GPEC ma  dla najmłodszych mnóstwo atrakcji a wśród nich: SOCATOTS to zajęcia ogólnorozwojowe dla dziewczynek i chłopców w wieku od 6. PGE Polska Grupa Energetyczna zaprosi na naukę połączoną z zabawą w swoim „Laboratorium energii”. Laboratorium podzielone będzie na 4 strefy nawiązujące do 4 żywiołów: Wody, Ognia, Powietrza i Ziemi. Każdemu żywiołowi przypisano jedno ze źródeł energii i jedną z dyscyplin sportowych sponsorowanych przez PGE: windsurfing, koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Strefy obsługiwane będą przez zespoły złożone z osoby przeprowadzającej pokazy i doświadczenia oraz trenera, który poprowadzi zajęcia sportowe. Na stadionie będą czekały na dzieci również - animacje teatralne, plastyczne i naukowe, w tym stoiska Gdańskiego Programu Edukacji Morskiej oraz Centrum Hewelianum.

Sport dla najmłodszych

Na PGE ARENIE Gdańsk promowany jest aktywny wypoczynek i zdrowy ruch, dlatego wśród atrakcji przygotowanych na Dzień Dziecka nie mogło zabraknąć animacji sportowych. Wśród nich znajdą się: piłka nożna, siatkówka, rugby, unihokej, lacrosse, frisbee, ścianka wspinaczkowa, streetball.

Będzie też można poszaleć na symulatorach jazdy a także podziwiać popisy sportowe zespołów: Lotos Trefl Gdańsk, Lechii Gdańsk Rugby Club, Energii Olimpia Osowa, Korsarzy Trójmiasto oraz Ultimatum Gdańsk. Zachęcając dzieci do skorzystania z wszystkich przygotowanych dla nich aktywności, zaplanowano zabawę w „Ścieżkę przygody” przygotowaną przez Loopy’s World– czyli plan trasy po atrakcjach, odznaczanej pieczątkami na specjalnych kartach i premiowanej nagrodami za zabrane punkty z aktywności na festynie.

Do wygrania będą: półkolonie z Gedanią 1922, rower od Grupy GPEC oraz voucher na kolonie Biura Turystyki Aktywnej KOMPAS.

Na stadionie oferowane będą również specjalne promocje na stałe atrakcje PGE ARENY: kolej tyrolską, gokarty, bungee jumping.

Przez cały dzień, tj. od godz. 10:00 do 17:00 możliwe będzie podziwianie wnętrza PGE ARENY tak jak było to zawsze możliwe w czasie Dni Otwartych Stadionu. Osoby, które jeszcze nie widziały bursztynowej areny od środka, a chciałyby ją zobaczyć będą mogły wejść na sektory trybuny żółtej.

Idol nastolatek w Gdańsku!

Dzień zaś zakończy koncert Dawida Kwiatkowskiego –niezwykle sympatycznego i żywo przyjmowanego idola młodzieży.  Dawid pojawi się na scenie ustawionejprzy stadionie o godzinie 17:00, a jego koncert potrwa do godz. 18:30.

Fani Dawida będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest miejsce na wakacyjny Fanowski Obóz Muzyczny z Dawidem Kwiatkowskim! Konkurs prowadzony będzie w namiocie sferycznym Biura Turystyki Aktywnej KOMPAS w godzinach 10.00-14.00  Finał konkursu na scenie głównej o godzinie 14.30. 

Mapka z atrakcjami dostępnymi na festynie.

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA MIEJSKA:

8 linii autobusowych  i 5 linii tramwajowych - kursy co pół godziny w czasie festynu. Przystanek na Marynarki Polskiej.

A 91 Zaspa - PGE Arena

A 92 Złota Karczma przez Wrzeszcz - PGE Arena

A 93 Jasieńska/Mysliwska przez Piecki Migowo- PGE Arena

A 94 Rębowo(Czermińskiego) przez Ujeścisko i Suchanino- PGE Arena

A 95 Kampinowska przez Havla i Łostowską - PGE Arena

A 96 Jaworzniaków przez Mąłomiejską - Dworzec Główny- PGE Arena

A 97 Zakonniczyn przez Orunię górną Dworzec Główny- PGE Arena

A 98 Kiełpino Górne przez Kartuską - PGE Arena

T 71 Łostowske Świętkorzyska -Jana z Kolna- PGE Arena - Nowy Port

T 72 Chełm Witsoa  - Jana z Kolna - PGE Arena - Nowy Port - Brzeźno Hallera

T 73 Stogi - Przeróbka - Jana z Kolna - PGE Arena - Nowy Port

T 74 Jelitkowo - Przymorze -Zasapa - Hallera - Kliniczna -PGE Arena -Nowy Port

T 75 Jelitkowo- Oliwa - Wrzeszcz - Kliniczna- PGE Arena -Nowy Port 

 

Dokładne rozkłady jazdy na stronie ZKM Gdańsk. 

 

Newsletter

Formularz kontaktowy