Czwarta edycja projektu Ekstra FAN dla Panów i pierwsza dla Pań wystartowała!

Trzy miesiące wspólnych ćwiczeń, porady dietetyka i spotkania ze specjalistami – na taką aktywność muszą być gotowi uczestnicy kolejnej edycji

Trzy poprzednie edycje prozdrowotnego projektu dla mężczyzn odniosły wielki sukces. Dlatego organizatorzy mają kolejną propozycję dla osób chcących zadbać o zdrowie i zrzucić kilogramy!Już w sierpniu rusza rekrutacja do dwóch edycji projektu. Tym razem i dla Panów i dodatkowa dedykowana dla Pań!

Trzy miesiące wspólnych ćwiczeń, porady dietetyka i spotkania ze specjalistami – na taką aktywność muszą być gotowi uczestnicy kolejnej edycji. Jakie są wymagania przy rekrutacji? Wiek osób zgłaszających się do projektu to 35-60 lat, wskaźnik masy ciała dla Pań i Panów powyżej 28. Czy warto? O motywach, które skłoniły uczestników do zmian nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej mówi dwóch z Ekstra FAN’ów – Krzysztof i Łukasz.

– Zbyt duża waga przeszkadzała mi w czynnościach codziennych. Ważąc 106 kg miałem problemy ze zdrowiem, wysokie ciśnienie, nie uprawiałem aktywności fizycznej. Wiedziałem, że nie mam wyjścia, dlatego postanowiłem dać z siebie wszystko i wziąć udział w projekcie. Ostatecznie po 3 miesiącach swojej walki schudłem 16 kg – mówi Krzysztof. – Utrata wagi ciała polepszyła mój stan zdrowia, ciśnienie wróciło do normy, stałem się aktywny, szczęśliwy, radosny, poznałem fajną grupę trenerów. Projekt dał mi dużą zmianę stylu życia, wiarę w siebie i zmianę samopoczucia.

– Do projektu Ekstra FAN zgłosiłem się bo miałem ,,dość kochanego ciała" i chciałem to zmienić bezpowrotnie. Kilka miesięcy ciężkiej pracy nie poszło na marne. Zyskałem grono wspaniałych kolegów. A najważniejsze - w życiu bym nie przypuszczał - że po roku przebiegnę maraton. Tak właśnie - bieganie to jest choroba, która mnie teraz dopadła, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. – dodaje Łukasz. – Projekt zmienił moje przyzwyczajenia żywieniowe, przede wszystkim regularne 5 posiłków dziennie. Otworzył oczy na wiele złych rzeczy, które nas dotykają, a wcześniej tym się nie przejmowałem. Jestem mega zadowolony z udziału w projekcie Ekstra FAN. Zmiany, jakie zaszły w mojej osobie, zauważyli wszyscy. Chwilę tylko trwała namowa małżonki, aby zgłosiła się do udziału w projekcie dla Pań, gdy widziała jak ubywa mi zbędnych kilogramów, a przybywa przebytych kilometrów podczas codziennego biegania.

Rekrutacja rusza dzisiaj, 2 sierpnia. Do projektu zakwalifikuje się około 30 pań i 30 panów. Zgłoszenie są prowadzone na stronie internetowej www.EkstraFAN.pl

Ekstra FAN

– Zachęcam panie i panów z „plecakiem z przodu” do wzięcia udziału w projekcie Ekstra FAN. Bardzo fajna inicjatywa, fajni trenerzy, super zajęcia i ostry wycisk – mówi Krzysztof.

– Ten projekt jest tak naprawdę dla wszystkich i zachęcam gorąco do udziału w projekcie właśnie Ciebie, tak Ciebie – dopowiada Łukasz. –  Można tylko zyskać i to bardzo dużo dla siebie jak i innych. Naprawdę warto, nie ryzykujesz nic! Początek będzie bardzo ciężki, ale na mecie będziesz zwycięzcą !!!!

– Zajęcia poprowadzą między innymi trenerzy z Akademii Lechii Gdańsk, która od pierwszej edycji angażuje się w projekt – wyjaśnia Jakub Staszkiewicz, rzecznik prasowy klubu Lechia Gdańsk. – Liczymy, że ćwiczenia pod okiem naszych trenerów będą dla uczestników wyjątkową motywacją do działania.

– Czekamy na osoby gotowe do zmiany trybu życia – mówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR, Stadion Energa Gdańsk. – Będziemy wspierać uczestników, ale także rozliczamy z obecności na zajęciach – zapraszamy zatem na osoby mocno zmotywowane do zmiany swoich przyzwyczajeń.

Bezpłatna inicjatywa jest szansą na wyeliminowanie niezdrowych nawyków i zmianę zachowań żywieniowych. Oprócz poprawy kondycji i spadku wagi, pomaga także obniżyć wiek metaboliczny i pozytywnie wpływa na ciśnienie tętnicze. Ekstra FAN mobilizuje do zrobienia czegoś dobrego dla siebie i zadbania o swoje zdrowie oraz poprawę samopoczucia.

– Założeniem projektu jest nie tylko obniżenie masy ciała, ale także zachęcenie uczestników do trwałej zmiany zachowań na prozdrowotne – przekonuje Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Promocji Zdrowia Miasta Gdańska i dodaje – dlatego po zakończeniu 12-tygodniowego programu, panowie i panie wezmą udział w badaniach kontrolnych, które pozwolą porównać efekty.

Uczestnicy Ekstra FAN kontynuują zmiany nawyków po zakończeniu programu.

–  Po zakończeniu projektu Ekstra FAN jestem aktywny fizycznie. Trenuję 2 razy w tygodniu z trenerami, którzy brali udział w Ekstra FAN-ie. Dwa razy w tygodniu biegam po 15 km. Raz w tygodniu chodzę na pływalnie – dodaje Krzysztof.

Organizatorami projektu są Stadion Energa Gdańsk, Lechia Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.EkstraFAN.pl oraz stronach internetowych organizatorów.

Newsletter

Formularz kontaktowy