Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
Biało – Zieloni zainaugurowali zmagania po przerwie zimowej zremisowanym meczem z Wisłą Kraków. Przed gdańszczanami kolejne pojedynek o ligowe punkty. Podopieczni Adama Owena podejmą na Stadionie Energa Gdańsk Piasta Gliwice.

Lechia w pierwszym spotkaniu zremisowała z Wisłą Kraków 1:1. Choć w spotkaniu nie brakowało emocji, to obie drużyny nie stworzyły pod bramkami zbyt wielu sytuacji. Powody do niepokoju mają po tym spotkaniu sztab trenerskich oraz kibice Biało – Zielonych, bowiem w trakcie drugiej połowy z kontuzją szedł z boiska podstawowy obrońca Paweł Stolarski. Z dobrej strony pokazał się powracający do gdańskiej drużyny po okresie gry w Korei Południowej Gerson. Po meczu wysoko również należy ocenić grę Sławomira Peszki, który zdobył wyrównującą bramkę, to trafienie z pewnością nie ujdzie uwadze selekcjonerowi kadry Adamowi Nawałce, który przymierza pomocnika Lechii do gry w reprezentacji.

Gliwiczanie na starcie rundy wiosennej trafili na wymagającego rywala. Na własnym boisku podjęli Jagiellonię trenera Ireneusza Mamrota. Przypomnijmy, że drużyna popularnych Piastunków dokonała w zimowej przerwie kilku wartościowych wzmocnień. Przy Okrzei pojawili się piłkarze z doświadczeniem ligowym i reprezentacyjnym. Do drużyny Piasta dołączył Tomasz Jodłowiec, Jakub Czerwiński, czy doskonale znany kibicom Śląska Wrocław Tom Hateley.

Piast Gliwice zamyka ligową tabelę. Drużyna z Górnego Śląska w bieżącym sezonie odniosła tylko cztery zwycięstwa, z tego trzy na własnym boisku. W delegacji podopieczni Waldemara Fornalika wygrali zaledwie raz, do tego odnosząc pięć remisów i pięć porażek. Największego zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka kibice Lechii mogą spodziewać się za sprawą Michala Papadopulosa, który zdobył do Piastunków siedem bramek.

Biało – Zieloni w rywalizacji z Piastem w ostatnich spotkaniach odnieśli sześć zwycięstw. W bieżącej kampanii ligowej gdańszczanie pokonali Piastunków przy Okrzei. Natomiast na Stadionie Energa Gdańsk Lechia wygrała z gliwiczanami cztery ostatnie pojedynki. Ogółem zespół z Gdańska zwyciężył nad ekipą z Górnego Śląska w 18 spotkaniach, 7 remisując w 11 doznając porażki.

Początek meczu Lechia Gdańsk – Piast Gliwice w niedzielę 18 lutego o godz. 15.30 na Stadionie Energa Gdańsk.