Bezpłatne warsztaty biegowe i rolkarskie w każdą sobotę!
Teren wokół Stadionu Energa Gdańsk ożywa każdej wiosny, m. in. za sprawą bezpłatnych zajęć biegowych i rolkarskich, które prowadzą profesjonalni trenerzy. Niezależnie od wieku, kondycji i stopnia zaawansowania umiejętności, warsztaty umożliwiają wspólne aktywne spędzanie czasu i szlifowanie umiejętności pod okiem ekspertów, którzy pełnią również rolę sportowych motywatorów.

Sobotnie poranki na Stadionie Energa Gdańsk zawsze rozpoczynamy aktywnie. Od kwietnia do końca października, o 9.30, odbywają się tu cykliczne zajęcia Biegam Bo Lubię prowadzone przez Jakuba Popławskiego, trenera z 14-letnim doświadczeniem oraz międzynarodową akredytacją REPs. Jakub specjalizuje się w treningu funkcjonalnym, CrossFit i dietetyce. Jest cierpliwy w stosunku do początkujących i wymagający wobec zaawansowanych - na zajęciach każdy może liczyć na jego profesjonalną opiekę. Każde spotkanie rozpoczyna się dynamiczną rozgrzewką a kończy uspokajającym mięśnie strechingiem. Poza doskonaleniem technik biegowych, zajęcia są pełne ciekawych ćwiczeń ogólnorozwojowych, a każdy zainteresowany może liczyć na indywidualne porady trenera.

Nie tylko biegacze mogą aktywnie rozpocząć weekend na Stadionie Energa Gdańsk. Błonia obiektu, na których znajduje się profesjonalny tor wrotkarski, są idealną lokalizacją dla zajęć doskonalących technikę jazdy na rolkach, prowadzonych przez instruktorów ze trójmiejskiej szkoły Roll4All. Warsztaty, podobnie jak te biegowe, odbywają się w każdą sobotę, o 11.00. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych i stopni zaawansowania, biorą w nich udział również rodziny z dziećmi.

Dodatkowo, począwszy od sezonu 2018, każda ostatnia sobota miesiąca będzie dedykowana coraz popularniejszemu w Polsce sportowi - nartorolkom. Poprowadzą je specjaliści w tej dyscyplinie z Pomorskiego Towarzystwa Rollskitourowego. Nartorolki to sprzęt, któremu nie są straszne szutrowe drogi, dziurawy asfalt, drobne kamyczki, kostka brukowa, a nawet leśne ścieżki. Stanowi również doskonałą pozasezonową alternatywę dla miłośników narciarstwa biegowego.

Udział w warsztatach biegowych i rolkarskich jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Zbiórki odbywają się przy wejściu do FUN ARENY. Uczestnicy zajęć mogą korzystać z bezpłatnego parkingu P5 (wjazd od str. ul. Marynarki Polskiej).

Bieżące informacje na temat zajęć, porady treningowe i fotorelacje znajdują się na stronach wydarzeń na Facebooku: Treningi Biegam Bo Lubię i Warsztaty rolkarskie