I Międzynarodowy Kongres Rynek Sportu XXI wieku
23.03.2018
Zakład Zarządzania w Sporcie AWFiS w Gdańsku wraz ze Stadionem Energa Gdańsk zapraszają do udziału w pierwszym międzynarodowym Kongresie o charakterze interdyscyplinarnym, którego motywem przewodnim będą nowe trendy w ekonomii i zarządzaniu, organizacji imprez masowych oraz prawa na rynku sportu.

Kongres odbędzie się w dniach 24-25 maja 2018 r. w Gdańsku wpisując się w obchody 50-lecia Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i będzie wydarzeniem otwierającym Jubileusz Uczelni. Kongres dedykowany jest gremium naukowemu i praktykom. Podczas tego wydarzenia będzie można wymieniać poglądy, wyniki badań i doświadczenia, które posłużą do dalszych inspirujących wniosków, pogłębiających wiedzę podmiotów krajowych i międzynarodowych.

Do 31 marca czekamy na Państwa rejestrację, a do 15 kwietnia na zgłoszenia artykułów do recenzji i publikacji od Przedstawicieli Świata Nauki. Na dokonanie opłat konferencyjnych macie Państwo czas do 30 kwietnia b.r.

Kontakt: international.sport.congress@awf.gda.pl.

Do wspólnej dyskusji zostali zaproszeni: Czesław Lang, Mateusz Kusznierewicz, Marcin Gortat, Marcin Animucki, Mariusz Czerkawski, Dariusz
Michalczewski, Otylia Jędrzejczak i Natalia Partyka. Wraz z nimi i zespołem Prelegentów postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania:
- Jakie są aktualne trendy w kształtowaniu prawa i polityki podatkowej wobec sportu i jego digitalizacji;
- Jakie wyzwania dla efektywności ekonomicznej rynku sportu niesie profesjonalizacja i komercjalizacja;
- Dlaczego drużyny polskiej Ekstraklasy nie są uczestnikami Ligii Mistrzów i innych pucharów? Czy jest to kwestia finansowa, transferowa, czy
organizacyjna?
- Jak wykorzystać wiedzę i potencjał mistrzów w biznesie, koniec kariery sportowej - co dalej? a wspólnie z zespołem Redakcji Sportowej Radia Gdańsk - Czy spółki Skarbu Państwa, jednostki samorządu i podmioty publiczne powinny uczestniczyć w finansowaniu prywatnych klubów i komercyjnych przedsięwzięć sportowych? Czy miasta powinny uczestniczyć w sponsoringu sportowej Spółki Akcyjnej?

MKRS plakat


Patronatem honorowym zaszczycili nas: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej. Partnerami Kongresu są Stadion Energa w Gdańsku i International Association for Sports and Leisure Facilities, Kancelaria Prawa Sportowego Lex Sport oraz specjaliści od badań marketingowych w sporcie firma Pentagon Reserch.

Zapraszamy również do śledzenia profilu Facebook, a także na stronie internetowej Uczelni www.awf.gda.pl. W powyższych serwisach systematycznie dodawane są informacje o Kongresie.