Zwycięstwo Lechii w meczu z Zagłębiem Lubin

#Tutaj kibicuję

W minioną niedzielę na Stadionie Energa Gdańsk Biało-Zieloni przełamali passę trzech porażek z rzędu i pokonali Zagłębie Lubin 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 27 minucie Marco Paixao.

Na boisku wyraźnie widać było przewagę Lechii. Dwukrotnie piłkę do siatki mógł skierować Portugalczyk Paixao. Swoją szansę miał także Rafał Wolski, który czarował dryblingiem i pod koniec pierwszej połowy prawie zaskoczył bramkarza Zagłębia.

W 81 minucie Lubinianie stworzyli sobie jedną z ciekawszych akcji. Po dograniu Todorovskiego, strzał głową oddał Janoszka, jednak bramkarz Lechii pewnie złapał piłkę. Chwilę później Biało-Zieloni znów mieli kilka okazji do zwiększenia przewagi, ale do bramki nie trafił Ariel Borysiuk.

Po wygranej z Zagłębiem Lechia zajmuje czwarte miejsce w tabeli i traci do lidera – Jagiellonii Białystok trzy punkty. Kolejny mecz na Stadionie Energa Gdańsk Biało-Zieloni rozegrają 17 kwietnia. Zmierzą się wtedy z Arką Gdynia w derbach Trójmiasta.