Zwycięstwo kucharzy z PGE ARENY!

Zwycięstwo kucharzy z PGE ARENY!

Drużyna z PGE ARENY wygrała II Ogólnopolską Sztafetę Kulinarną Młodych Kucharzy zorganizowaną przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich i Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Od 22-25 trwają na Amber Expo międzynarodowe targi gastronomiczne: „Polfish”, „Baltipiek”, „Gastroexpo”, „Mleczna Rewia”. I w takim właśnie miejscu, z widzami z różnych stron Polski i świata, odbył się dziś konkurs dla młodych, zdolnych kucharzy. Występowało w nim osiem ekip po trzy osoby w składzie. Konkurs miał formę sztafety. Zawodnicy mieli dwie i pół godziny na wyczarowanie potraw, które podbiją kubki smakowe Jury. Startowano od zupy. Przygotowania do dania głównego mogły być rozpoczęte dopiero kiedy ta była już na talerzu. Ostatni kucharz przygotowujący deser mógł zająć się słodkościami tylko wtedy, kiedy jego dwaj koledzy skończyli już swoją pracę. Gotować smacznie i gotować na czas? Dokładnie tak, bo w każdej restauracji, kiedy klienci czekają głodni na sali, liczy się przecież i jedno, i drugie.  

Jury oceniało sposób podania potrawy, innowacyjność w jej przyrządzeniu, złożoność składników, no i oczywiście sam smak. Drużyna Sports Hospitality spisała się w tym wszystkim na medal! Jakub Kubiak, Michał Walder i Marcin Gajowniczek cieszyli się dzisiaj z ogromnego pucharu i dyplomu uznania za swoje umiejętności. Dumny ze swoich podopiecznych był też Łukasz Lewandowski - szef kuchni na PGE ARENIE i trener młodych adeptów sztuki kulinarnej.

Jak smakują potrawy przygotowywane przez tę trójkę kucharzy i cały zespół kuchni PGE ARENY można sprawdzać na każdym meczu korzystając z miejsc VIP-owskich na stadionie. Albo można wybrać się do T29, największego w Polsce pubu kibica na PGE ARENIE i zamówić pyszne danie z menu.

Newsletter

Formularz kontaktowy