Zaskakująca przegrana Biało-Zielonych na Stadionie Energa Gdańsk

Lechia Gdańsk przegrała na Stadionie Energa Gdańsk pierwszy raz od 274 dni

W minioną niedzielę Lechia Gdańsk na Stadionie Energa Gdańsk, w 7. kolejce LOTTO Ekstraklasy przegrała z Bruk-Bet Termaliką Niecieczą 1:2.

W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane i obie drużyny miały sporo sytuacji podbramkowych. Dobrze spisywał się bramkarz Bruk-Bet Termaliki Krzysztof Pilarz. W 33 minucie po rzucie rożnym prowadzenie 1:0 dał gościom strzał Vladislavsa Gutkovskisa.

Od początku drugiej połowy Biało-Zieloni starali się zdobyć kolejną bramkę, jednak wobec konsekwentnie grających w obronie graczy z Niecieczy działania te nie przynosiły pożądanego efektu. W 82 minucie zwycięstwo gości przypieczętował raz jeszcze Gutkovskis, strzelając swojego drugiego gola. W 88 minucie gospodarze odrobili jedną bramkę po strzale Flavio Paixao i przez chwile były nadzieje na wyrównanie wyniku. Jednak ostatecznie gospodarzom nie starczyło czasu na odrobienie strat i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Bruk-Bet Termaliki Niecieczy.

Lechia Gdańsk przegrała na Stadionie Energa Gdańsk pierwszy raz od 274 dni. Mimo porażki na trybunach panowała gorąca atmosfera, a kibice uczcili pamięć "Inki" i "Zagończyka".