Wygrana Lechii Gdańsk z Ruchem Chorzów!

Lechia Gdańsk na 7. miejscu w Ekstraklasie po rundzie zasadniczej

Sobotni mecz był wielkim świętem dla wszystkich fanów Biało – Zielonych. Lechia Gdańsk zwyciężyła z Ruchem Chorzów 2:0 na Stadionie Energa Gdańsk!

Mecz był ostatnim meczem w kolejce rundy zasadniczej, a dzięki wygranej Lechia Gdańsk znalazła się w grupie mistrzowskiej!

Obydwa zespoły grały dynamicznie, jednakże to piłkarze Lechii zdominowali pierwszą część. Pierwszy gol dla Biało - Zielonych padł z rzutu karnego już w 8 minucie. Strzelał Sebastian Mila. W 34 minucie na 2:0 podwyższył wynik Flavio Paixao.

W drugiej połowie Ruch Chorzów próbował nadrobić starty z pierwszej części, ale żadna z prób nie zakończyła się golem.

Fani Biało – Zielonych świętują zwycięstwo, a drużyna szykuje się do rundy finałowej – kolejny mecz już 16 kwietnia z KGHM Zagłębie Lubin, a w Gdańsku Lechia zagra z Pogonią Szczecin 19 kwietnia.