Trybuny pełne radości

Blisko 80 tysięcy zwiedzających obejrzało do godziny 18:00 stadion PGE Arena Gdańsk podczas Dnia Otwartego w sobotę, 6 sierpnia. O godzinie 14:00 wolontariusze, zajmujący się liczeniem wchodzących, mieli już odnotowanych 42 tysiące osób, dokładnie tyle, ile trzeba by w pełni zapełnić trybuny gdańskiego stadionu.

Blisko 80 tysięcy zwiedzających obejrzało do godziny 18:00 stadion PGE Arena Gdańsk podczas Dnia Otwartego w sobotę, 6 sierpnia. O godzinie 14:00 wolontariusze, zajmujący się liczeniem wchodzących, mieli już odnotowanych 42 tysiące osób, dokładnie tyle, ile trzeba by w pełni zapełnić trybuny gdańskiego stadionu.

Pierwsza grupa zwiedzających weszła na płytę boiska o godzinie 10:05. Tunelem nr 2 zbliżali się do murawy, przy której stał Prezydent Miasta Paweł Adamowicz witając gdańszczan. Pierwsze spojrzenie na wnętrze stadionu rysowało ten sam zachwyt na twarzach. Żeby lepiej zobaczyć cały obiekt, każdy wchodził na trybuny i zasiadał na krzesełkach. Kibice przyszli specjalnie, żeby zobaczyć widok na murawę z wykupionego miejsca. Wielu gdańszczan nigdy dotąd piłką nożną się niepasjonujących, po dzisiejsze wizycie zmieniło zdanie. – Dotąd na Traugutta chodził tylko mój mąż – powiedziała nam pani Anna, która przyszła razem z mężem Piotrem i córką zobaczyć stadion – Ale po dzisiejszym dniu chcemy kupić karnet także dla mnie i dla córki. Olka stwierdziła, że jest tu tak pięknie, że chce przychodzić z tatą na mecze.

Dzień Otwarty zorganizowany na stadionie w sobotę miał temu właśnie służyć. Chcieliśmy pokazać obiekt i to, jak dobrze można się na nim czuć. Po obejrzeniu stadionu z trybun, zwiedzający mogli posilić się w otwartych już kioskach gastronomicznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się rozstawione na promenadzie wewnętrznej stoiska: Miasta, Lechii, PGE i Lwów Północy. Część rzeczy można było na nich kupić, część dostać w prezencie. Nie mniejsze kolejki tworzyły się przy kasach biletowych, gdzie tego dnia Lechia uruchomiła wyrabianie kart kibica i sprzedaż biletów na mecz otwarcia, który odbędzie się 14 sierpnia.

Zwiedzający przyjeżdżali na stadion głównie komunikacją miejską, która uruchomiła na ten dzień specjalne połączenia. Przyjeżdżano także samochodami i rowerami. O godzinie 12:00 na stadion wszedł największy gość VIP tego dnia, Premier Donal Tusk. Premier zrobił dokładnie tę samą trasę, co wszyscy zwiedzający, kierując się na trybuny z tunelu nr 1. Potem sprawdził stan murawy, co dane było już tylko jemu, a na koniec wziął udział w konferencji prasowej przygotowanej na tarasie VIP.

Premier miał wokół siebie opiekunów z BOR, ale tak jak on, tak samo bezpiecznie mogli czuć się wszyscy odwiedzający wczoraj stadion dzięki ogromnej pracy zatrudnionej ochrony i pomagających sprawnie w organizacji ponad 60 wolontariuszy. Oprócz osób widocznych, były też takie, które pilnowały bezpieczeństwa z centrów dowodzenia, mając na podglądzie obraz z ponad 200 kamer zainstalowanych na stadionie.

Dzień Otwarty był mała próbką tego, co dzielić będziemy wszyscy na meczu otwarcia 14 sierpnia: radości, emocji, ogromnych wrażeń, nie tylko sportowych. Dzisiaj dziękujemy za odwiedzenie nas po raz pierwszy. W imieniu piłkarzy, trenujących przed zbliżającym się meczem z Cracovią, dziękujemy za uszanowanie ich świętości – murawy. Odgrodzona od zwiedzających była cały dzień bezpieczna, tak, aby dokładnie za tydzień i jeden dzień pod korkami zawodników przynieść Lechii, mamy nadzieję, pierwsze zwycięstwo na PGE Arena Gdańsk.

AGNIESZKA WEISSGERBER
BIEG2012

Newsletter

Formularz kontaktowy