Sportowe emocje podczas Półmaratonu Wrotkarskiego

3 maja przy Stadionie Energa Gdańsk 170 rolkarzy stanęło na linii startu

I Wiosenny Gdański Półmaraton Wrotkarski cieszył się niemałym powodzeniem -  pogoda i humory zdecydowanie dopisywały! 3 maja przy Stadionie Energa Gdańsk 170 rolkarzy stanęło na linii startu.

Wrotkarze rywalizowali w czterech kategoriach w zależności od długości trasy i wieku uczestnika. W biegu na 600 metrów pojawiła się liczna reprezentacja dziecięca - do boju stanęło 56 młodych rolkarzy w wieku do 12 lat, wśród których najszybszy okazał się Mikołaj Fryc (czas 01:42). Młodzież w wieku 12-15 lat startowała w wyścigu na 1000 metrów. Na starcie pojawiło się 4 śmiałków, a najlepszy był trzynastolatek Marek Zgrzywa (czas 03:08). W biegu na 10 kilometrów ponownie wygrał Marek Zgrzywa z czasem 21:08, mimo że konkurencja była już liczniejsza (16 rolkarzy) i bardziej doświadczona.

#MocWrażeń wzbudził główny bieg - półmaraton na dystansie 21 kilometrów. W wyścigu głównym wzięło udział prawie 100 rolkarzy. Rywalizacja była zacięta, pierwsi na metę wjechali panowie - Bartosz Chojnacki i Wojciech Baran z czasem 36:08, o zwycięstwie przesądziły dziesiąte części sekundy. Najlepszy wynik wśród pań osiągnęła Aleksandra Goss, która 15 pętli wokół Stadionu zrobiła w czasie 39:15.

Gratulujemy zwycięzcom! To był dzień pełen wrażeń i sportowych emocji!